Blog

Dlaczego warto rozważyć montaż daszka poliwęglanowego nad wejściem. Poznaj 3 korzyści !

Korzyść nr 1: daszek nad drzwi z poliwęglanu zwiększa estetykę wejścia do domu

Na samym początku warto zwrócić uwagę na walory estetyczne jakie niewątpliwie mają daszki nad drzwi z poliwęglanu. Zresztą można je wykorzystywać nie tylko jako osłonę wejścia, ale również wybrać daszek na balkon czy daszek nad taras. Poliwęglan może występować w wersji transparentnej albo dymionej. Stanowi bez wątpienia dodatkowy element dekoracyjny wejścia. Daszek nad drzwi płaski świetnie skomponuje się z płaskim dachem. Taki nowoczesny daszek nad drzwi współgra z aranżacją elewacji w stylu minimalistycznym, ale i industrialnym. Dobrze prezentuje się na tle szklanych elewacji. Modne staje się budowanie domów pasywnych, w przypadku których tworzy się przeszklone ściany, które mają absorbować więcej światła i energii słonecznej, gdy jest to konieczne. Do takich domów świetnie pasuje zadaszenie drzwi wejściowych z poliwęglanu. Nie oznacza to, że takie rozwiązanie sprawdza się tylko w nowoczesnych budynkach. Można je z powodzeniem zastosować także w przypadku tych starszych, a nawet zabytkowych. Oczywiście w odniesieniu do tych ostatnich trzeba wiedzieć, że konieczna jest zgoda konserwatora zabytków. W przypadku bardziej tradycyjnych budynków, np. w stylu dworkowym, z zaokrąglonymi okiennicami, można wybrać daszki łukowe. Taki daszek nad wejściem będzie się komponował z estetyką budynku, tym bardziej że można zdecydować się na różne wersje kolorystyczne konstrukcji daszku takie jak biały, brązowy czy antracytowy.

Korzyść nr 2: daszki poliwęglanowe to doskonała ochrona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi

Daszki z poliwęglanu nie tylko zwiększają walory estetyczne wejścia, bo przede wszystkim są funkcjonalnymi elementami, gwarantującymi ochronę przed promieniowaniem UV, deszczem, nawet dużą ulewą, a także gradem czy gęsto padającym śniegiem. Wyposażone są w rynienkę odprowadzającą wilgoć dzięki temu przynajmniej ściana przy wejściu chroniona jest przed ściekającym deszczem. Daszek nad drzwi z poliwęglanu pomimo niewielkiej wagi jest bardzo odporny na obciążenie. Może wytrzymywać takie, które sięga nawet 100 kg. Jest też odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Wracając z pracy i szukając kluczy do domu, nie trzeba moknąć czy przytrzymywać parasola, walcząc z wiatrem i zacinającym deszczem, gdy posiada się daszek nad drzwiami wejściowymi. Gdy pogoda zaskakuje nagłą zmianą, pod dużym daszkiem można przeczekać ulewę, gdy akurat pracuje się w ogrodzie.

Korzyść nr 3: daszek nad drzwi wejściowe przedłużenie trwałości drzwi dzięki dodatkowej ochronie

Nie bez znaczenia jest fakt, że daszek nad drzwi chroni same drzwi przed niekorzystnymi czynnikami. Pełną ochronę może zapewnić daszek nad drzwi ze ściankami bocznymi, który zabezpiecza przed zacinającym z boku deszczem. Zawilgocenie drzwi drewnianych może powodować ich butwienie. Pęcznieć, ale i rozwarstwiać się mogą też drzwi z materiałów drewnopochodnych. Nawet przy dużej wilgotności i długotrwałych opadach daszek poliwęglanowy doskonale spełnia swoje zadanie. Jeżeli drzwi wykonane są z innych materiałów, np. aluminium, to daszek chroni je choćby przed zabrudzeniem, ale i nagrzewaniem czy przedłuża ich odporność na korodowanie. Nie potrzeba częstego odnawiania powłoki ochronnej. Jeżeli chodzi o drzwi drewniane to po latach ze względu na promieniowanie UV mogą zacząć również tracić swój kolor, a daszek z poliwęglanu świetnie przed tym chroni. Walory funkcjonalne, ale i estetyczne daszków nad drzwi sprawiają, że wartość samej nieruchomości może być większa.

Montaż daszku z poliwęglanu nad drzwiami wejściowymi to szereg korzyści. Należy podkreślić, że jego wykonanie jest bardzo proste i zajmuje mniej niż godzinę. Wystarczy zastosować się do poleceń zawartych w instrukcji i wykorzystać elementy montażowe, które sprzedawane są razem z daszkiem. Konstrukcja daszku z poliwęglanu jest solidna i nie ma obaw, że silny wiatr spowoduje jej uszkodzenie. Warto zatem rozważyć montaż daszku z poliwęglanu nad wejściem do swojego domu.

Dodaj komentarz