Blog

Daszek nad drzwi zimą – dlaczego warto?

Daszek_nad_drzwi_Turkus

Zadaszenie drzwi wejściowych poprawia komfort korzystania z budynku. Okazuje się szczególnie przydatne w sezonie zimowym, bo chroni drzwi oraz elewację przed negatywnym oddziaływaniem deszczu i śniegu, a także sprawia, że nie musimy moknąć, szukając kluczy do domu.

Daszek nad drzwiami wejściowymi to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach wielomieszkaniowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Zadaszenie nad drzwiami wejściowymi zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem i śniegiem, promieniowaniem UV oraz wiatrem. Różnorodność materiałów, wzorów i kolorów daszków nad drzwi wejściowe pozwala stworzyć spójną całość z architekturą budynku, jego elewacją i otoczeniem. Dobrze dobrany daszek nad drzwi wejściowe staje się nie tylko funkcjonalnym elementem budynku, ale także poprawia jego estetykę. Doskonałym rozwiązaniem jest nie tylko montaż daszka nad drzwiami wejściowymi, ale także drzwiami balkonowymi lub wejściem na taras, który pomaga uniknąć uciążliwych zabrudzeń szyb oraz dodatkowo chroni przed wnikaniem wilgoci do wnętrza pomieszczeń.

Dlaczego daszek nad drzwiami to doskonałe rozwiązanie zimą?

Przez cały rok możemy cieszyć się wieloma korzyściami, jakie zapewnia daszek nad drzwiami. W sezonie zimowym staje się on szczególnie przydatny, ponieważ skutecznie chroni przed częstymi opadami atmosferycznymi, które są charakterystyczne dla naszej strefy klimatycznej. Związane z nimi zawilgocenie drzwi oraz elewacji, a także ryzyko przenikania wody do wnętrza budynku, zwłaszcza podczas ulewnego deszczu, są skutecznie eliminowane dzięki obecności daszka nad drzwiami.

Dodatkowo, daszek przeciwdziała gromadzeniu się śniegu przed drzwiami wejściowymi, co może być szczególnie uciążliwe podczas intensywnych opadów śniegu. Brak zalegającego śniegu i błota pośniegowego przed drzwiami ułatwia utrzymanie czystości zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Dzięki montażowi daszku nad drzwiami unikamy konieczności moknięcia w deszczu podczas codziennych czynności, takich jak szukanie kluczy w torebce, lub odbieranie przesyłek od listonosza czy kuriera.

Funkcjonalność zadaszenia zależy także od jego wielkości – im większy daszek nad drzwiami, tym skuteczniejsza ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Istotne jest, że daszek nad drzwiami nie tylko chroni przed deszczem i śniegiem, ale także skutecznie zabezpiecza oświetlenie zewnętrzne, przeciwdziałając jego uszkodzeniu podczas opadów mokrego śniegu i silnego wiatru.

Co ważne – daszek nad drzwiami przydaje się również w sezonie wiosenno-letnim chroniąc przed promieniami słonecznymi i nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza budynku, a także pomaga uniknąć powstawania nieestetycznych przebarwień na drzwiach, które związane są z niekorzystnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego.

Podsumowując, daszek nad drzwiami to inwestycja w komfort i funkcjonalność budynku, zwłaszcza w warunkach zimowych i jesienno-zimowych. Stosunkowo niewielki koszt montażu daszku przekłada się na znaczne ułatwienie codziennego życia oraz ochronę budynku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jaki daszek nad drzwi wybrać?

W ARCTOM oferujemy odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne daszki nad drzwi wejściowe, balkonowe i tarasowe, które różnią się pod względem materiałów, rozmiarów, wagi oraz kształtu.

W naszej ofercie znajdują się daszki z wypełnieniem poliwęglanowym, akrylowym oraz kompozytowym, które montowane jest na estetycznej i trwałej konstrukcji aluminiowej.

Daszek nad drzwi, który wykonany jest z odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz niewymagających uciążliwej pielęgnacji materiałów, to idealny wybór do każdego budynku.

Polecamy np. minimalistyczny daszek TURKUS w kształcie markizy, którego uniwersalny design pasuje do nowoczesnych i tradycyjnych budynków. Daszek ten został wykonany z przejrzystego poliwęglanu komorowego i jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

Doskonałym wyborem jest również np. półokrągły daszek ARCUS, który pozwala nadać wejściu do domu przytulny klimat. Ten model daszka również został wykonany z poliwęglanu komorowego przejrzystego i dostępny jest w dwóch rozmiarach oraz trzech wersjach kolorystycznych.

Osobom, które szukają nieprzejrzystego zadaszenia nad drzwi, polecamy prosty daszek VIRGO, który został wykonany z płyty kompozytowej w trzech wersjach kolorystycznych do wyboru.

Wysoką funkcjonalność zadaszeń ARCTOM zapewnia ich wyposażenie w niezawodną uszczelkę, która gwarantuje idealne przyleganie do elewacji oraz chroni przed jej zawilgoceniem, a także rynienki odpływowe, chroniące przed zaleganiem wody i powstawaniem czap lodowych. Niektóre modele daszków zostały również wyposażone we wzmacniające konstrukcję odciągi. W komplecie znajduje się zestaw montażowy.

Różnorodność rozmiarów, kształtów oraz kolorów daszków ARCTOM pozwala wybrać produkt idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i stylu architektonicznego budynku. Nasze zadaszenia są odporne na działanie czynników środowiskowych oraz wytrzymują duże obciążenie, jednak trzeba pamiętać, że zimą niezbędne jest usuwanie zalegającego na daszku śniegu.

Podsumowanie

Zimą daszek nad drzwi chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, przedłużając żywotność drzwi i wpływając na komfort korzystania z budynku. Dzięki zadaszeniu można uniknąć zalegania śniegu przed drzwiami oraz tworzenia się zasp podczas wietrznej pogody. Decydując się na montaż daszka nad drzwi, nie trzeba martwić się zimową aurą, bo zapewnia on skuteczną ochronę np. podczas poszukiwania kluczy w torebce. Dopasowany do stylu architektonicznego daszek nad drzwi to również wyjątkowa ozdoba, która dodaje stylu i charakteru oraz poprawia estetykę budynku.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz