Blog

Daszek nad drzwiami jesienią. Sprawdź czemu to niezbędne wyposażenie!

Jesień to niewątpliwie urokliwa pora roku – tworzymy nowe dekoracje z dyń, zabezpieczamy rośliny na zimę oraz zdobimy wnętrza wrzosami, jednak nierzadko jesień bywa bardzo dokuczliwa. Zmienność warunków atmosferycznych, uciążliwe opady deszczu oraz błoto, niejednemu spędzają sen z powiek. Kapryśna aura za oknem dokucza jednak zwłaszcza wtedy, gdy przekraczamy próg domu, bądź w biegu do niego wracamy, uciekając przed wiatrem i chłodem. Warto zatem zastanowić się nad montażem odpowiedniego zadaszenia nad drzwiami, które nie tylko zapewni nam komfort, ale też stanie się atrakcyjnym zaproszeniem do środka.

Ochronna funkcja zadaszenia

Daszek nad drzwiami pozwala, chociażby swobodnie je otworzyć podczas szalejącej na zewnątrz ulewy, czy silnego gradobicia. Oprócz tego doskonale chroni także w miesiącach letnich, izolując wejście od palącego słońca i zapobiegając przed nadmiernym nagrzaniem same drzwi. Tak kompleksowe zabezpieczenie gwarantuje między innymi poliwęglan komorowy – specjalne tworzywo o właściwościach nieprzepuszczalnych dla szkodliwych czynników zewnętrznych, z którego wykonuje się podobne daszki. Co istotne produkujemy je dodatkowo z dwoma innymi wypełnieniami: akrylowym i kompozytowym.

Zaletą poliwęglanu jest  jego odporność na: czynniki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Cechuje go również duża elastyczność, co zapobiega odkształceniom i deformacjom, dzięki czemu konstrukcja długo zachowuje swój pierwotny kształt. Ponadto, inwestując w daszek poliwęglanowy, z pewnością ograniczymy w sporym zakresie ilość wnoszonego do domu błota i śniegu, a piękne wykończenie drzwi doda charakteru elewacji. Co więcej, w ofercie znajdują się modele o prostej linii oraz wygięte w łuk, a także w wariancie transparentnym oraz zaciemnionym. Firma sprzedaje również gustowne akcesoria, które przydadzą się podczas letnich i zimowych miesięcy, przy organizacji imprez na dworze i codziennych porządków.

Stylowo od progu

Skupiając się z kolei na stronie wizualnej produktu, zarówno daszki nad drzwiami, daszki na balkony, zadaszenia tarasów czy wiatrołapy mogą prezentować się naprawdę znakomicie, spełniając jednocześnie funkcję praktyczną, jak i ozdobną. W kolekcji „Trendy” oferujemy szeroki asortyment wysokiej klasy daszków w bardzo przystępnych cenach i mamy też możliwość doboru pasujących do danego modelu ścianek dopełniających.

Wszystkie warianty daszków, łączą w sobie zmysł estetyczny, aktualne trendy i niepodważalną jakość, co na pierwszy rzut oka widać w każdej z oferowanych  linii: Economic, Trendy, Modern i Classic. Stąd, każdy z łatwością odszuka tu coś dla siebie, jako że towar świetnie komponuje się z wieloma stylami. Osoby, kochające nowoczesny design, docenią zatem fantazję i świeże spojrzenie projektantów, a lubujący się w klasyce postawią na proste i nieco bardziej uniwersalne kształty. Reasumując, trzeba przyznać, iż wspólnym mianownikiem poszczególnych zadaszeń marki Arctom, jest głównie precyzja i kunszt wykonania, co sprawia, że jest to trwała i elegancka ochrona na długie lata.

Szukasz daszku nad drzwi wejściowe? Sprawdź nasze propozycje.

Dodaj komentarz