Blog

Zadbaj o wykończenie – dopasuj ścianki boczne i daszek nad drzwi od Arctom

Budowa własnego domu, a następnie jego aranżacja, łączy się z mnóstwem różnych decyzji, które dotyczą zarówno designu posiadłości, jak i jej funkcjonalności. To, jak będzie się mieszkać w nowym domu zależy od bardzo wielu czynników. Warto dobrze rozplanować wszystkie etapy budowy wcześniej.  Jednym z elementów wykończeniowych, o którym możesz pomyśleć w każdym momencie procesu budowy domu, jest instalacja daszka nad drzwi oraz wiatrołapu. Jest to inwestycja, której nie pożałujesz w żadnym wypadku. Ten niepozorny element wykończenia jest bardzo przydatny w codziennym życiu. Jak odpowiednio dopasować ścianki boczne i daszek nad drzwi od Arctom? W tym wpisie wyjaśnimy jakie są rodzaje daszków i jak odpowiednio dopasować do nich ścianki boczne.

Wybór daszka nad drzwi – od czego zacząć?

Wybór daszka nad drzwi w dużej mierze zależy od poczucia estetyki. Zawsze należy jednak zadbać, aby był trwały i dopasowany do architektury budynku. Warto również przemyśleć montaż bocznych ścianek, które będą dodatkowo chroniły przed wiatrem. Taki wiatrołap to świetna ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale też element, który odpowiednio dobrany wpłynie pozytywnie na wygląd całego budynku.

Daszek nad drzwi powinien być elegancki i ładny dla oka. Jednak zastanawiając się nad zakupem daszku nad drzwi wejściowe lub daszku nad drzwi balkonowe ważnym kryterium powinna być przede wszystkim jakość i trwałość. Zadaszenie tarasu czy drzwi wejściowych jest w końcu czynnością, którą wykonujesz jednorazowo i masz nadzieję, że konstrukcja wytrzyma przez długi czas, bez względu na warunki atmosferyczne tj. temperaturę, opady śniegu czy deszczu bądź porywisty wiatr. Kupując taki daszek liczysz, że będzie to inwestycja na długie lata.

Różne daszki nad drzwi, różne rodzaje materiałów

Kupując daszek nad drzwi, ścianki czy zadaszenie tarasu, przede wszystkim musisz podjąć decyzję z jakiego materiału wykonany będzie produkt. Na rynku dostępnych jest wiele różnych materiałów: blacha, szkło, poliwęglan czy akryl. Spójrzmy czym charakteryzują się poszczególne rodzaje materiałów.

– Daszki blaszane mają to do siebie, że całkowicie zacieniają przestrzeń. Dodatkowo, nie zawsze wyglądają estetycznie, ponieważ ze względu na swoją strukturę wymagają cyklicznego czyszczenia – na daszku mogą zostawać zacieki i suche liście.

– Daszki szklane wyglądają ładnie, jednak ich cena jest wysoka. Mają też duży ciężar własny, wobec czego montaż wymaga więcej pracy i często też użycia specjalistycznego sprzętu. Szkło jest również podatne na zarysowania, np. przez ptaki.

– Trzecia opcja, czyli daszki z poliwęglanu, które są transparentne i trwałe, to jedna z najlepszych alternatyw. Są odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu. Daszek waży około 5 kg i jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak śnieg czy grad lub uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem jest fakt, iż poliwęglan posiada przeważnie obustronny filtr UV. Dlatego płyta poliwęglanowa jest najlepszym rozwiązaniem przy wyborze materiału, z którego ma zostać wykonany daszek czy dopasowane do niego ścianki.

– Ostatnia opcja to daszki akrylowe, które również należą do najbardziej korzystnych rozwiązań. Struktura przezroczystego akrylu sprawia, że daszek swoim wyglądem przypomina szkło, a jednak nie jest on tak ciężki i trudny w montażu jak daszek szklany. To też dobra opcja dla osób, które preferują daszek nieprzezierny. Oferowane przez nas daszki akrylowe z płytą satynową ograniczają wpadanie promieni słonecznych, nie zacieniając przy tym całkowicie przestrzeni pod daszkiem. Podobnie jak daszki poliwęglanowe, daszki z akrylu również są zabezpieczone specjalnym filtrem UV.

Dobór daszka i ścianek bocznych

Zarówno przy wyborze zadaszenia tarasów, jak i  daszka nad drzwi warto zastanowić się nad dodatkowym zabezpieczeniem przed niepogodą, jakim będzie montaż ścianek bocznych. Wiatrołapy z poliwęglanu są niezwykle przydatne w sytuacjach, gdy nasze wejście do domu lub salonu jest umiejscowione od strony silnie wiejących wiatrów. Dodatkowe ścianki boczne zabezpieczą wejście do domu czy taras, a także znajdujące się na nim przedmioty. W naszej ofercie znajdziesz również ścianki boczne z akrylu.

Jesteś na etapie wykończenia domu i szukasz produktów, które osłonią Twoje drzwi wejściowe? Zapoznaj się z naszym asortymentem!

Dodaj komentarz