Blog

Gdzie jeszcze możesz spotkać daszki nad drzwiami?

Przekraczając próg domu, restauracji, bądź budynków użyteczności publicznej, zwykle nie zwracamy uwagi na obecność zadaszenia nad drzwiami. Jest to natomiast dość istotny element, jako że spełnia wiele przydatnych funkcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego warto zainwestować w daszek nad drzwi wejściowe i gdzie możesz go spotkać zapoznaj się z naszym wpisem!

Funkcjonalność daszku nad drzwiami

Zadaszenie nad drzwiami chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, skutkami zmiennych temperatur, czy niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jak śnieg, czy wiatr. Możemy spokojnie stwierdzić, że takie rozwiązanie to nie tylko element ozdobny, ale przede wszystkim praktyczny.

Obecnie kupno daszku nie sprawi nikomu większego problemu. Jeśli zależy Ci na szybkiej finalizacji zakupu  możesz szybko wyszukać produkt w Internecie i voilà! Po krótkim czasie kurier przywozi wymarzony daszek pod Twoje drzwi.

Potrzebujesz solidnego i estetycznego daszku nad drzwi? Zapoznaj się z ofertą dostępną na naszym sklepie internetowym i wybierz model odpowiedni dla Ciebie!

Rodzaje daszków nad drzwi

Możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje daszków nad drzwi, które mogą pełnić różne funkcje.

  • Zadaszenia o prostej, minimalistycznej formie (przeznaczone głównie nad wejścia do domów, klatek schodowych lub innych pomieszczeń przystosowanych do celów handlowych).
  • Łukowe (nierzadko dekoracyjnie profilowane).
  • Markizowe (często spotykane jako zadaszenie tarasu).

Świetnym uzupełnieniem daszku są również ścianki boczne, które są świetną ochroną przed wiatrem, czy zawieją śnieżną.

Materiał wykorzystywany do produkcji zadaszeń i wiatrołapów to w znakomitej większości poliwęglan. Konstrukcje poliwęglanowe charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymałością, przy jednocześnie stosunkowo niskiej masie własnej.

Gdzie spotkamy daszki nad drzwi?

Daszek nad drzwiami to od wielu lat bardzo popularne rozwiązanie. Najczęściej były one spotykane na osiedlach mieszkaniowych jako daszki przed wejściami do klatek. Prosta drewniana konstrukcja pokryta blachą trapezową. Niestety, zadaszenia tego rodzaju po jakimś czasie przestawały wyglądać estetycznie. Dlatego też coraz częściej Spółdzielnie Mieszkaniowe decydują się na wymianę daszków nad wejściem do klatek na daszki z poliwęglanu. Są one proste w montażu, łatwe w utrzymaniu i przez bardzo długi czas wyglądają nienagannie.

Jest to również świetna opcja dla właścicieli domków letniskowych. Daszki poliwęglanowe mogą spokojnie wypełniać funkcję zadaszenia tarasu, kreując tym samym uroczy klimat.

Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz model dostosowany do swoich potrzeb!

Dodaj komentarz