Blog

Zadaszenie tarasu i balkonu – postaw na sprawdzone rozwiązania

Balkony i tarasy pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem bez wychodzenia z domu. Warunki pogodowe mogą to jednak utrudniać, a kto chciałby relaksować się na tarasie podczas zacinającego deszczu? Zadaszenie może skutecznie rozwiązać ten problem. Poliwęglanowy daszek nad balkon lub taras to najczęściej wybierane, sprawdzone i trwałe rozwiązanie, które chroni przed opadami, a w wersji dymnej także przed silnym słońcem.

Daszki poliwęglanowe na balkon i taras

Wśród różnych modeli daszków nad drzwi to właśnie propozycje wykonywane z poliwęglanu cieszą się największym uznaniem klientów. Poliwęglan to tworzywo sztuczne, z którego wykonuje się trwałe i estetyczne daszki nad drzwi, zadaszenia tarasów i balkonów. Materiał ten ma wiele zalet, którymi wyróżnia się na tle innych propozycji, w tym przede wszystkim:

  • wysoka odporność na warunki atmosferyczne, skrajne temperatury, wilgoć i opady, a także uszkodzenia mechaniczne – poliwęglan, choć wyglądem do złudzenia przypomina szkło, nie tłucze się, nie kruszy, ani nie łamie;
  • lekkość – daszki nad drzwi wykonywane z poliwęglanu są znacznie lżejsze od modeli szklanych czy akrylowych, co ułatwia ich montaż, a w wielu przypadkach także i transport.

Wybierając daszek, poliwęglan powinien być branym pod uwagę materiałem. Jego funkcjonalność to nie wszystkie zalety – zadaszenie balkonu lub tarasu wykonane z poliwęglanu może przybierać właściwie dowolne kształty i być wykańczane na różne sposoby, co daje szerokie możliwości aranżacyjne. Producent daszków z poliwęglanu Arctom oferuje modele proste, w kształcie łuku, na odciągach i wspornikach, zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Daszki poliwęglanowe na balkon i taras

Balkony umożliwiają dostęp do świeżego powietrza nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także i w blokach. Zadaszenie balkonu pozwala na korzystanie z niego nawet przy niepogodzie. Skutecznie chroni przed opadami, dodatkowo ułatwiając utrzymanie balkonu w czystości. Daszki balkonowe z poliwęglanu mogą mieć różne rozmiary. Niektóre osłaniają jedynie wyjście na balkon, inne całą znajdującą się na nim przestrzeń lub jej część. Rozmiar należy dobrać do wymiarów balkonu i własnych potrzeb. Małe daszki nad drzwi mogą osłaniać wycieraczkę przed deszczem, większe natomiast – meble wypoczynkowe i dekoracje balkonu.

Gotowe daszki z poliwęglanu od Arctom mogą być wykańczane na dwa sposoby. Modele satynowe lekko rozpraszają światło, ale nie blokują go, dzięki czemu dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pełna osłona przed światłem wpłynęłaby na zaciemnienie wnętrza mieszkania. Wykończenie dymne natomiast ogranicza ilość przedostającego się przez nie światła, dlatego dobrze sprawdzi się również przy silnym słońcu.

Uwaga: decydując się na daszek nad balkon w bloku mieszkalnym, przed jego montażem należy uzyskać odpowiednie pozwolenie, ponieważ jest on uznawany za element budowlany i stale przytwierdzany do fasady budynku.

Taras zadaszony daszkiem poliwęglanowym

Taras ma zwykle większą powierzchnię niż balkon i jest miejscem wypoczynku czy posiłków na świeżym powietrzu. Zadaszenie tarasu często ma chronić nie tylko tych, którzy z niego korzystają, ale także i meble ogrodowe przed opadami. Taras zadaszony poliwęglanem to sprawdzony wybór o dużej wytrzymałości, który dodatkowo estetycznie się prezentuje.

Na tarasie szczególne znaczenie może mieć ochrona przed słońcem. Podczas upałów nagrzewa ono podłoże i meble, a także po prostu razi w oczy. Z drugiej strony pełne zaciemnienie nie zawsze jest wskazane, zwłaszcza w miejscach, w których taras przylega do ściany z oknem. Pełne zaciemnienie ograniczy w takiej sytuacji ilość światła dostającego się do okna, a tym samym i wnętrza domu. Wówczas najlepszym wyborem jest zadaszenie tarasu poliwęglanem dymnym, który ograniczy światło, ale nie zablokuje go całkowicie.

Zadaszenia tarasów dobiera się nie tylko pod kątem funkcjonalnym, ale i estetycznym. Ciekawie aranżowane tarasy wyposażone w komplet stylowych mebli ogrodowych wymagają odpowiedniego wykończenia. Modele poliwęglanowe dają wiele możliwości – to materiał, z którego można formować zadaszenie właściwie w dowolnej formie. Nie ważne, czy potrzebne jest płaskie zadaszenie na nowoczesny taras, czy może zdobiony model na estetycznych wspornikach – producent daszków z poliwęglanu Arctom ma w swojej ofercie propozycje odpowiednie w różnych okolicznościach.

Dodaj komentarz