Blog

Zadaszenie tarasu dzięki daszkom poliwęglanowym Arctom

Zadaszenie tarasu może sprawiać nie lada kłopot lub być wyzwaniem dla właścicieli domów jednorodzinnych lub mieszkań. Tymczasem na rynku można odnaleźć produkty o zaskakująco dobrych parametrach oraz w dobrej cenie, które jednocześnie chronią elewację przed zniszczeniem i upiększają budynek. Dowiedz się więcej o daszkach z poliwęglanu, które mają wszechstronne zastosowanie.

Taras bez zadaszenia traci swoją użyteczność oraz przestaje być konstrukcją funkcjonalną. Trudno zatem dziwić się temu, że każdy posiadacz balkonu, czy tarasu stara się, jak najszybciej, ale i jak najlepiej zadbać o to, by jego przestrzeń do wypoczynku, była odpowiednio osłonięta:

– Od intensywnego deszczu lub opadów śniegu,
– Od silnego wiatru,
– Liści i innych zanieczyszczeń.

Na zadaszonym tarasie można odpoczywać w każdych warunkach: od wczesnej wiosny, do późnej jesieni. Co ważne, prawidłowo wykonana konstrukcja, nie jest inwestycją sezonową. Wystarcza na dłuższy czas i nie generuje dodatkowych kosztów związanych z konserwacją.

Czy na każdym zadaszonym tarasie można wypoczywać w tak samo komfortowych warunkach?

Nie do końca. Bo choć ostatnio bardzo modne stały się płócienne żagle to ich funkcjonalność, nie jest tak samo dobra, jak produktów wykonanych z mocnego poliwęglanu. Żagle prezentują się bardzo dobrze, ale rzadko są odporne od nasiąkania wilgocią. Przemoczone w deszczu, tracą swój urok.

Nie do końca dobrym rozwiązaniem będą też konstrukcje drewniane, które w niektórych przypadkach mocno zacieniają wnętrza. Na takim tarasie można wypoczywać w różnych warunkach pogodowych, ale nie ma co liczyć na poranne słońce w salonie. Przyciemnione wnętrza, szybko przestanie spełniać swoją praktyczną funkcję.

Zadaszenie balkonu czy tarasu poliwęglanem, wyklucza wspomniane problemy. Daszki są wykonane z materiału transparentnego lub mlecznego. Nie przyciemniają wejścia do domu lub tego pomieszczenia, które znajduje się najbliżej tarasu, a co ważne, są odporne na działanie wszystkich czynników pogodowych.

Daszki poliwęglanowe – idealne zadaszenie wejścia do domu

Choć z daszkiem kojarzy się zwykle główne wejście do domu to montuje się je również przy drzwiach balkonowych lub tarasowych. Ich solidne wykonanie pozwala na przysłonięcie elewacji w najbardziej newralgicznym punkcie, a jednocześnie ochronę takiego miejsca przed czynnikami zewnętrznymi. Z takim daszkiem poliwęglanowym można spokojnie przebywać na balkonie i nie odczuwać minusów zmieniającej się aury pogodowej, a co ważne, można także wyłożyć stojak na pranie i spokojnie przewietrzyć uprane ubrania.

Takie daszki z poliwęglanu montuje się dość łatwo, bez niszczenia ściany budynku, a ich uniwersalne wykonanie wkomponuje się niemal w każde wykończenie domu. Warto o nich pamiętać, jeśli poszukujemy rozwiązania zarówno do budynku o nowoczesnej konstrukcji, jak i w klasycznym formacie.

Po ciekawie wykończone, ale przede wszystkim solidne daszki poliwęglanowe można sięgnąć np. tu: https://arctom.pl/pl/promocje

Oferta produktów jest na tyle rozbudowana, że z pewnością każdy, kto marzy o praktycznym zadaszeniu balkonu lub tarasu, będzie zachwycony rozwiązaniem, jakie otrzyma od producenta.

Dodaj komentarz