Blog

Dlaczego warto mieć daszek nad drzwi także jesienią?

Kiedy najczęściej myślimy o daszku nad drzwi? Wtedy, gdy niekorzystne warunki atmosferyczne naprawdę nam doskwierają. W takich sytuacjach okazuje się, że daszek nad drzwi to absolutny niezbędnik dla większości z nas. Daszek nad drzwi wejściowe zapewnia skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale także i jest ciekawym elementem architektonicznym. Jeśli jeszcze nie masz daszka nad drzwi wejściowe, to możesz skorzystać z promocji w https://arctom.pl/pl/promocje. Zdecydowanie warto!

Zadaszenie nad drzwi – komfort dla Ciebie i gości

Daszek z powodzeniem chroni przed deszczem, śniegiem, czy gradem. Nie da się ukryć, że gwarantuje to komfort tym, których akurat zaskoczyły niekorzystne warunki atmosferyczne i nie mają przy sobie parasola. Taki daszek jest także przydatny, gdy w spokoju chcesz otworzyć drzwi wejściowe, a na zewnątrz szaleje śnieg, grad, czy ulewa.

Zadaszenia tarasów – ochrona drzwi

Co więcej, taki daszek nie tylko chroni ludzi przed warunkami atmosferycznymi, ale także i drzwi wejściowe przed ich niszczącym wpływem. Drzwi, na które często zacina deszcz, czy śnieg, mogą się wypaczać i niszczeć. Czasem pojawiają się między innymi problemy z ich estetyką, a także np. z domykaniem.

Daszek nad drzwi a porządek

Daszek nad drzwi docenią także osoby, którym zależy na utrzymaniu czystości w domu np. zimą. Śnieg osadzi się na daszku, dzięki czemu będzie go mniej pod samymi drzwiami. Efekt? Wchodząc do domu, nie naniesiesz go tyle, co zawsze.

Rodzaje zadaszenia tarasów

Daszki można podzielić na kilka kategorii ze względu na kształt, jak i materiał, z którego są wykonane. Więcej na ten temat przeczytasz między innymi w tym artykule.

Kształt daszków poliwęglanowych

Daszki nad drzwi wejściowe dostępne są w naprawdę bogatej ofercie. Do wyboru masz daszki płaskie oraz dwuspadowe. Płaskie są niezwykle łatwe w montażu, jednak to z tych dwuspadowych spada zalegający śnieg. Zastanów się, który z nich będzie najbardziej Ci odpowiadał.

Prócz podstawowych daszków płaskich i dwuspadowych wyróżniamy także łukowe, hełmowe, czy trapezowe. Warto dobrać je według gustu i dopasować do stylu drzwi wejściowych, jak i domu.

Materiał zadaszenia tarasów

Daszki dzielą się także ze względu na materiał, z jakiego są zrobione. Popularne są te wykonane z drewna, metalu, aluminium, bądź stali. Dużą popularnością cieszą się daszki z poliwęglanuZadaszenia z poliwęglanu cechują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne i zapewniają trwałą i spójną konstrukcję. Nic dziwnego, że to właśnie one bardzo często wybierane są na zadaszenie tarasudaszek nad balkon, czy daszek nad drzwi wejściowe.

Warto zadbać o odpowiednie zadaszenie tych przestrzeni, które naprawdę tego wymagają. Z pewnością zdecyduj się na daszek nad drzwi, bądź zadaszenie tarasu lub balkonu. Taki dodatkowy element architektoniczny zapewni Ci wygodę, jak i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. To także sposób na zabezpieczenie drzwi przed zniszczeniem, wypaczeniem i sprawienie, że będą prezentować się dobrze mimo upływu czasu. Każdy domownik, jak i gość także szybko doceni daszek, zwłaszcza gdy na zewnątrz są niekorzystne warunki pogodowe. Skorzystaj z promocji na daszki nad drzwi!

Dodaj komentarz