Blog

Zadaszenia z poliwęglanu tarasów i balkonów

Dużą popularnością cieszą się zadaszenia wykonane z płyt poliwęglanowych. Wynika to z faktu, że materiał ten posiada wysoką wytrzymałość, jest lekki i wyglądem przypomina szkło. Jego ogromną zaletą jest niska cena, co znacznie obniża koszty produkcji. Daszki nad drzwi wykonane z poliwęglanu mają prostą i estetyczną konstrukcję, która pozwala na łatwy, samodzielny montaż.

Proste rozwiązania są często najlepsze. Nawet nieduże drewniane zadaszenie jest kosztowne, wymaga specjalistycznego montażu oraz odpowiedniej konserwacji. Daszki z poliwęglanu są proste i estetyczne. Lekka aluminiowa konstrukcja daszka pozwala na zamontowanie go nawet na elewacji zewnętrznej. Kolejnymi argumentami, które przemawiają za wyborem poliwęglanu jest jego duża wytrzymałość oraz atrakcyjna cena.

Zadaszenia tarasów i balkonów

Nawet nie duże zadaszenie pozwala na zwiększenie komfortu korzystania z tarasu czy balkonu. Na zadaszenie z poliwęglanu decydują się osoby, które oczekują praktycznych i estetycznych rozwiązań. Suche wejście do domu nie tylko sprzyja bezpieczeństwu, ale również zachowaniu czystości. Daszek to rozwiązanie praktyczne, nie można jednak zapomnieć, że pełni także funkcję ozdobną.

W ofercie zadaszeń znajdują się daszki proste, półokrągłe oraz na odciągach. Tak szeroka gama produktów pozwala na dobór odpowiedniego zadaszenia. Poliwęglan imituje szkło, co nadaje całej bryle lekkości i dynamiki. Daszki na odciągach świetnie sprawdzą się dla budynków o nowoczesnej architekturze z dużą ilością przeszkleń. Proste, prostokątny kształt i równoległe linie odciągów dodadzą budynkowi dynamiki.

Daszki półokrągłe dodadzą wdzięku i podkreślą klasyczną architekturę tradycyjnych domów jednorodzinnych. Łagodny łuk nada budynkowi przyjaznego wizerunku, co z pewnością wpłynie na ciepły odbiór całej konstrukcji.

Mówiąc o zadaszeniu nie można zapomnieć o bocznych ściankach, które chronią przed wiatrem i zacinającym deszczem. Wiatrołap z poliwęglanu na konstrukcji aluminiowej to subtelna i zgrabna propozycja dla domów jednorodzinnych. Daszek i panel boczny nie zdominują całego obiektu, a staną się jego ozdobą.

Dodaj komentarz