Blog

Poliwęglan – więcej niż dobry materiał

Poliwęglan jest nowoczesnym tworzywem sztucznym i stanowi doskonały zamiennik szkła. Co prawda materiał jest już znany od lat, gdyż technologia produkcji poliwęglanów została opracowana już na początku lat 50 XX wieku. Liczne ulepszenia tego materiału i coraz bardziej zaawansowane procesy technologiczne spowodowały, że obecnie jest niezwykle pożądanym materiałem do konstrukcji różnego typu elementów, wykorzystywanych następnie np. w budownictwie.

Poliwęglan stosowany jest wszędzie tam gdzie wymagane jest zastosowanie materiału o bardzo dobrych parametrach mechanicznych. Materiały poliwęglanowe stosuje się w nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych i zdobyły popularność dzięki jego właściwościom, które umożliwiają zastosowanie go w niekorzystnych warunkach atmosferycznych i klimatycznych. Zakres temperatury w jakiej poliwęglan może zostać użyty to prawie 250 °C (od -100 °C do +135 °C ), natomiast współczynnik przenikalności światła wynosi około 90%. Największymi zaletami poliwęglanu są jednak jego lekkość – jest ponad dwukrotnie lżejszy od szkła, a prawie 25-krotnie bardziej odporny na stłuczenia niż szkło. Poliwęglan jest trudnopalny, więc jest bardzo dobrym materiałem w konstrukcjach o wysokim ryzyku pożaru. Można go również dowolnie formować i nadawać różne kolory w zależności od wykorzystania.

Daszki z poliwęglanu to najlepszy wybór!

Znając już wszystkie zalety poliwęglanu wydaje się on najlepszym materiałem do produkcji daszków. Możliwości wyboru takiego produktu przez klienta są praktycznie nieograniczone – może on bowiem wybrać kolor, rozmiar, kształt, zagięcia, zakończenia i to bez konieczności zwracania większej uwagi na koszty, a wytworzony poliwęglanowy daszek będzie odznaczał się wytrzymałością i elegancją. Połączenie tych dwóch cech, a więc żywotności takiego daszka, a także estetyki wedle uznań zamawiającego, powoduje, że materiał jakim jest poliwęglan, idealnie wpasowuje się w proces produkcyjny tego produktu jako niezawodny materiał.

Oprócz bezpośrednich korzyści dla klienta jakie powoduje zastosowanie poliwęglanu, to niezwykłe ułatwienie dla producentów i monterów daszków, ponieważ zarówno wytworzenie i obróbka są dużo prostsze niż w przypadku szkła, ale także w późniejszych etapach niesie to ze sobą liczne ułatwienia tj. w transporcie i samym montażu u klienta. 25-krotnie zwiększona odporność na stłuczenia powoduje, że bardzo trudno zniszczyć gotowy produkt, na każdym etapie.

Oprócz zastosowania poliwęglanu przy produkcji daszków, znalazł on również zastosowanie przy produkcji takich wyrobów jak: osłony przeciw uderzeniowe i antywłamaniowe, ścianki działowe, ekrany akustyczne czy tablice i szyldy reklamowe.

Dodaj komentarz