Blog

Wybór zadaszenia nad drzwi wejściowe lub drzwi balkonowe

Jak wybrać odpowiednie zadaszenie nad drzwi wejściowe?

Bogaty asortyment daszków nad drzwi sprawia, że każdy ma możliwość znalezienia rozwiązania odpowiednio dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Jednak podczas przeglądania oferty i przed dokonaniem wyboru, warto rozpatrzyć kilka kwestii związanych z produktami, które będą miały wpływ na ich estetykę oraz funkcjonalność.

Po pierwsze – wymiary

Absolutnie najważniejszą kwestią, jaką musimy kierować się podczas wyboru rozwiązania jest ustalenie wymiarów, jakie powinno mieć funkcjonalne na lata zadaszenie. Jego podstawową funkcją jest ochrona przed opadami, w związku z czym musi posiadać odpowiednią głębokość i szerokość. Poszczególne rozwiązania wybieramy pod kątem szerokości drzwi i dostosowujemy je do ilości miejsca, dostępnego na elewacji budynku. Najlepiej wszystko dokładnie wymierzyć, co ułatwi znalezienie odpowiedniego rozwiązania. W naszej ofercie znajdują się produkty o różnych wymiarach, wśród których znaleźć można modele idealnie dostosowane do różnych potrzeb.

Po drugie – typ zadaszenia

Najpopularniejsze typy zadaszenia to daszki płaskie oraz dwuspadowe. Te pierwsze są bardzo proste w swojej konstrukcji, a ich zalety to brak jakiejkolwiek koligacji z oknami, gzymsami oraz zakrycie niewielkiej powierzchni ściany. Można umieścić je w dowolnym miejscu, a pasować będą zarówno do budownictwa modernistycznego, jak i tradycyjnych obiektów. Modele łukowe z kolei imponują estetyką wykonania, w doskonały sposób odprowadzają wodę deszczową, jednak ich montaż nie wszędzie jest możliwy. Najważniejsze jest właściwe dopasowanie okapów i gzymsów daszków do okapów i gzymsów dachu obiektu.

Po trzecie – aspekty estetyczne

Kiedy znamy potrzebne wymiary oraz zdecydowaliśmy się na określony typ zadaszenia, należy przejść do względów estetycznych. Różnorodność gustów oraz potrzeb jest wielka, dlatego to od Państwa zależy jaki wybierzecie materiał, jakie będą zdobienia i styl wykonania, a także jaki będzie wariant kolorystyczny. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zróżnicowane rozwiązania – od klasycznych designów, po te najbardziej modernistyczne.

Dodaj komentarz