Blog

Taras zadaszony. Czym się kierować podczas wyboru daszku oraz czemu warto w niego zainwestować?

Zalety posiadania zadaszonego tarasu

Zadaszenie przyda się na każdym tarasie. Zapewnia ochronę użytkownikom przed każdym rodzajem niekorzystnych warunków pogodowych. Niektórzy decydują się na wybór zadaszenia już na etapie budowy domu. My odradzamy taką nagłą decyzję. Dlaczego? Ponieważ łatwiej dopasować daszek do np. koloru elewacji.

Daszek to świetne rozwiązanie dla osób posiadających mało miejsca w ogrodzie czy na tarasie. Nie każdy może sobie pozwolić na pergolę czy materiałową, rozsuwaną markizę. Daszek będzie chronił przed deszczem, a jednocześnie będzie stylowym dopełnieniem oraz elementem dekoracyjnym tarasu. Daszek będzie też odporny na warunki atmosferyczne, takie jak np. silny wiatr, a także wytrzyma duże obciążenie, nawet do 120kg.

Plusem daszków z poliwęglanu jest również to, że nie ingerują one w podłoże. Są one mocowane na śrubach montażowych i zajmują tym samym jedynie przestrzeń na elewacji budynku. Ten przykład uwydatnia także kolejną zaletę: łatwość montażu. Daszki są lekkie, dlatego też samodzielny montaż nie jest w tym wypadku problemem.

Daszek świetnie sprawdzi się też nad drzwiami wejściowymi. Planując taras zadaszony warto zdecydować się na gotową konstrukcję, dopasowaną pod konkretne wymiary do danego budynku.

Na co zwrócić uwagę wybierając daszek?

Podczas wyboru daszku warto się kierować przede wszystkim tym, żeby był on praktyczny. Daszek musi być łatwy w czyszczeniu. Do pielęgnacji powinna wystarczyć woda z mydłem lub dowolnym płynem do naczyń oraz zwykła ściereczka z mikrofibry. Daszek musi być wykonany z materiału odpornego na wilgoć, promienie UV i inne negatywne czynniki zewnętrzne.

W naszej ofercie można wybrać daszki wykonane z różnych materiałów:

  • daszki z poliwęglanu (daszki, które ograniczają wpadanie promieni słonecznych, ale nie blokują ich całkowicie),
  • daszki kompozytowe (w 100% blokują wpadanie promieni słonecznych),
  • daszki akrylowe (świetnie imitują daszki szklane).

Wybierając daszek warto też zwrócić uwagę na sposób jego montażu. Do wyboru są daszki na wspornikach i na odciągach. Daszek powinien też posiadać rynienkę odpływową oraz uszczelką przyścienną, która zapewni dobre przyleganie daszku do ściany. Daszek ma też pełnić funkcję ozdobną na tarasie czy w ogrodzie, ważny będzie więc odpowiedni wybór wyglądu daszka, może on być płaski, lekko zaokrąglony, a nawet w kształcie markizy.

Ważny będzie tutaj także wybór koloru aluminiowej konstrukcji daszka. Najbardziej uniwersalny jest daszek biały, który świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie czy na tarasie bez względu na styl jego urządzenia. Przy jasnej elewacji domu biały daszek będzie eleganckim dopełnieniem, z kolei w przypadku ciemnej elewacji będzie stanowił ciekawe urozmaicenie.

Planujesz zadaszyć swój taras jeszcze przed wiosną? Sprawdź nasze oferty promocyjne!

Dodaj komentarz