Blog

Planujesz zakup zadaszenia nad drzwi? Sprawdź daszki z poliwęglanu!

Zadaszenie z poliwęglanu – same zalety

Daszki poliwęglanowe wykazują dużą wytrzymałość zarówno na negatywne warunki atmosferyczne tj. znaczne opady atmosferyczne czy ciągłą ekspozycję na słońce. Poliwęglan jako materiał, jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, bo nie ma ryzyka przypadkowego stłuczenia (jak np. z typowym szkłem), co mogłoby się skończyć np. skaleczeniem.

Równie istotne, jak kwestie wytrzymałościowe i związane z bezpieczeństwem codziennego użytkowania, jest to, że daszek nad drzwidaszek nad taras czy balkon wykonany z tego materiału doskonale się prezentuje. Niestraszny mu upływ czasu, bo przez długie lata prezentuje się tak samo dobrze, jak na początku. Oczywiście, jak o każdy materiał (między innymi szkło) trzeba się troszczyć, ale pielęgnacja daszków z poliwęglanu jest banalnie prosta – wystarczy do tego celu szmatka, woda i odrobina płynu.

Daszki z poliwęglanu – o czym dodatkowo pamiętać przed zakupem?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na daszek nad drzwidaszek nad balkon czy zadaszenie tarasu, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się z jego funkcjonalnych i estetycznych właściwości przez długie lata.

Bardzo ważna kwestia dotyczy gwarancji – musimy mieć pewność, że producent zapewnia, że zadaszenie cechuje się odpornością, której niestraszne są gwałtowne warunki atmosferyczne, których w naszym klimacie nie brakuje. Wystarczy wspomnieć skoki temperatur, promieniowanie UV, mocne wiatry i opady deszczu, śniegu, gradu. Ważne jest to, czy zadaszenie jest wyprodukowane w ramach odpowiednich norm europejskich i czy posiada wydaną przez producenta deklarację zgodności. Zwróćmy też uwagę na to, czy zadaszenie jest łatwe w montażu.

Kupując daszki z poliwęglanu w sklepie Arctom, mamy pewność, że tak jest – zgodności z wymienionymi powyżej parametrami. Pełną ofertę znajdziemy w zakładce Produkty. Mamy tu zadaszenie nad balkondrzwi i taras o różnym wyglądzie – są daszki w kształcie łuku, proste, dostępne w większych i mniejszych rozmiarach. Wszystkie tak samo wytrzymałe, bezpieczne, cechują się wysoką estetyką. Nie zapominajmy też, że Arctom to marka z ogromnym 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu profesjonalnych zadaszeń – warto więc postawić na sprawdzonego producenta, który dostarcza tylko jakościowe rozwiązania.

Zawsze też warto korzystać z usług sprawdzonego producenta daszków poliwęglanowych – firmy Arctom, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się tworzeniem profesjonalnych zadaszeń, oferując szeroki asortyment tego rodzaju rozwiązań.

Dodaj komentarz