Blog

Daszki nad drzwi – Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze

Materiał, czyli wieloletnia trwałość daszków nad drzwi

Wiele osób, co zrozumiałe, podczas realizacji prac remontowych czy budowlanych szuka możliwości zaoszczędzenia. Ofiarą najczęściej padają materiały, z których korzystamy. Warto jednak pamiętać, że wybór niskiej jakości materiału wiąże się także z jego niewielką trwałością, co w przypadku daszka ma ogromne znaczenie. Otwarte pozostaje pytanie – czy można kupić daszek nad drzwi wysokiej jakości w przystępnej cenie? Zdecydowanie tak!

Przykładem są daszki z poliwęglanu, oferowane przez Arctom – zobacz wszystkie oferowane produkty. Oprócz ponadczasowej estetyki, którą można dopasować do każdego stylu budynku, cechują się trwałością oraz łatwością w utrzymaniu w czystości, co nie jest normą w przypadku alternatywnych rozwiązań, przede wszystkim blaszanych. Są także znacznie tańsze niż szkło, a to ma przecież ogromne znaczenie dla domowego budżetu.

Sposób montażu zadaszenie nad drzwi

Kolejnym aspektem, jaki trzeba rozważyć przy wyborze daszka nad drzwi, jest sposób jego montażu. Dotyczy to przede wszystkim nieruchomości, na których chcemy zainstalować osłonę nad balkonemtarasem czy drzwiami. Często popełnianym błędem jest wybór produktów wymagających skomplikowanych zabiegów montażowych, które nieumiejętnie przeprowadzone mogą naruszyć strukturę elewacji. W tym przypadku odpowiedzią są także daszki poliwęglanowe Arctom, które można z łatwością zamontować samodzielnie.

Wykorzystywane są jako daszki nad drzwi, ale także jako zadaszenia tarasów. Dołączona instrukcja pokazuje krok po kroku, jak powinien wyglądać montaż, z którym poradzi sobie każdy. Co więcej – zadaszenie balkonu czy tarasu z wykorzystaniem daszków poliwęglanowych nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Istotna jest również możliwość dokupienia dodatkowych elementów, takich jak ścianki uniwersalne z poliwęglanu, które wraz z daszkiem będą stanowić skuteczną ochronę balkonu lub tarasu.

Daszki nad drzwi – optymalna wielkość

Wspomniane błędy przy wyborze daszków nad drzwi czy na taras zadaszony obejmują również nieprawidłowo dopasowany rozmiar daszka. Najczęstszą pomyłką jest zbyt wąski daszek, co nieskutecznie chroni drzwi przed opadami deszczu czy śniegu. Wybierając konkretny produkt, warto więc dokładnie zmierzyć szerokość drzwi, ale także sprawdzić dostępne miejsce na elewacji budynku, co pozwoli dobrać optymalną głębokość daszka.

Wykonując zadaszenie tarasu czy drzwi wejściowych należy również pamiętać także o kształcie daszka. Modele płaskie cechują się uniwersalnością, dzięki czemu pasują do niemal każdego typu obiektu. W sprzedaży dostępne są także wersje łukowe, których montaż nie w każdych warunkach będzie możliwy – z uwagi na konflikt z innymi elementami konstrukcyjnymi budynku. Warto więc dokładnie przemyśleć tę kwestię lub skonsultować swój wybór z fachowcami, aby uniknąć częstego błędu, czyli zakupu daszka, który ze względów technicznych nie może zostać zamontowany.

Mimo że wybór daszka nad drzwi nie jest skomplikowany, wymaga przemyślenia kilku kwestii, które wyeliminują ryzyko podjęcia błędnej decyzji. Kluczowy jest rozmiar produktu, jego kształt, sposób montażu oraz materiał, z jakiego jest wykonany. Precyzyjnie ustalając te parametry, mamy pewność, ze wybrany daszek będzie doskonale spełniał swoją funkcję.

Dodaj komentarz