Blog

Daszek nad drzwi na lato – zamów na arctom.pl

Osłona wejścia domowego przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, jest tak samo ważna, jak zadbanie o zabezpieczenie elewacji dookoła drzwi zewnętrznych. Wszystkie te elementy składają się bowiem nie tylko na przyjemną i spójną w odbiorze aranżację, ale przede wszystkim także na funkcjonalność korzystania z zewnętrznego otoczenia domu.

Daszek zamocowany nad drzwiami zewnętrznymi pełni bardzo ważną rolę przesłony od wiatru, opadów deszczu, czy śniegu. To dlatego, decydujemy się na jego montaż przed wrześniem lub wczesną jesienią. O montażu daszku nad drzwi warto jednak pomyśleć w aspekcie całorocznej osłony. Latem, taki daszek z poliwęglanu sprawdza się tak samo dobrze, a jego montaż nie wymaga pomocy specjalistów.

Dlaczego daszek nad drzwi to dobry pomysł podczas przeprowadzania letnich remontów?

Wyobraź sobie silne, mocne i intensywne promienie słoneczne, które przez cały dzień naświetlają Twoje drzwi zewnętrzne. To może być nie tylko uciążliwe podczas przyjmowania gości, ale również destrukcyjne dla samych drzwi. Palące słońce może powodować wybarwianie drewna.

Daszek z poliwęglanu zatrzymuje promienie UV, chroniąc wejście przed intensywnym słońcem i jednocześnie umożliwiając swobodne przyjmowanie gości.

To dlatego, daszki tego typu montuje się także w innych miejscach domu, gdzie dodatkowa ochrona zapewnia prawidłowe funkcjonowanie. Daszek na balkon lub daszek na taras z poliwęglanu to w ostatnim czasie najchętniej wybierany materiał.

Aby daszek na balkon czy na taras mógł pełnić swoją praktyczną funkcję, wystarczy przymocować go solidnie do ściany. Taki montaż nie jest skomplikowany, poradzi sobie z nim każdy, nawet mało wprawiony fachowiec. W zestawie z daszkiem znajduje się instrukcja i zestaw elementów dodatkowych.

Inne zalety daszków z poliwęglanu, o których warto pamiętać!

Daszek wykonany z lekkiego poliwęglanu nie jest konstrukcją ciężką, a przez to źle oddziałującą na konstrukcję tynku zewnętrznego. Lekki daszek podczas montażu nie wymaga stosowania specjalnych wzmocnień. Warto wspomnieć, że to atut, który odróżnia daszki poliwęglanowe od szklanych – znacznie cięższych.

Daszki nad drzwi z poliwęglanu nie są też drogie. Cena materiału użytego do ich wykonania jest stosunkowo najniższa, porównując z innymi kompozytami. To ważny aspekt, jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność stworzenia daszku większego np. na taras lub na balkon.

Czy daszek nad drzwi przyda się w każdym domu? Tak i warto podjąć decyzję o jego zakupie, jak najszybciej. To element wykończenia elewacyjnego budynku, dzięki któremu nie tylko uatrakcyjnimy, czy to balkon, czy taras, bądź wejście do domu, ale przede wszystkim ochronimy przed różnymi zmiennymi czynnikami zewnętrznymi. Dobierz idealną wielkość daszka z poliwęglanu i złóż zamówienie na: https://arctom.pl

Zyskasz osłonę, która pięknie podkreśli zarówno nowoczesną, jak i klasyczną konstrukcję Twojego domu!

Dodaj komentarz