Blog

Pielęgnacja i konserwacja zadaszenia nad drzwi

Pielęgnacja i konserwacja zadaszenia nad drzwi

Daszek nad drzwi to świetna metoda na skuteczną ochronę wejścia do domu lub innego budynku. Przede wszystkim zadaszenie nad drzwi chroni przed warunkami atmosferycznymi i umożliwia długotrwałe utrzymanie naszych drzwi w dobrej kondycji. Warto jednak pamiętać, aby zapewnić odpowiednią konserwację tego typu zadaszeniom. Po montażu daszku poliwęglanowego nad balkon lub taras, to właśnie ten element będzie w szczególności narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych tj. niskie temperatury czy opady. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych daszków poliwęglanowych np. modelu Onyx XL

Po zainstalowaniu zadaszenia nad drzwi warto przynajmniej kilka razy w ciągu roku poświęcić krótką chwilę, aby utrzymać oczekiwaną estetykę naszego daszku nad drzwi. Okresowy przegląd powinien dotyczyć również ścianek bocznych. Dobrym momentem na tego typu konserwacje jest okres wiosennych lub jesiennych porządków wokół naszego domu. Podstawowym zadaniem, jakie czeka nas, jeśli chodzi o utrzymanie w dobrej kondycji naszego zadaszenia tarasu lub daszku na balkon jest wyeliminowanie podstawowych zabrudzeń. Podczas ciągłego wystawienia daszku na zewnątrz naszego budynku, z czasem zbiera on mnóstwo zabrudzeń. Warto więc poświęcić chwilę i przy użyciu tradycyjnych środków czystości (wody, płynu do mycia naczyń, mydła) zabrać się za czyszczenie naszego daszku.

Czy środki czystości mogą zniszczyć nasz daszek nad drzwi?

Większość oferowanych na rynku daszków nad drzwi wykosztuje poliwęglan jako materiał, z którego są zbudowane. Właściwości poliwęglanu pozwalają na wykorzystywanie różnego rodzaju środków czystości bez narażania takiego zadaszenia nad drzwi na uszkodzenia. Na rynku można znaleźć także specjalne środki do czyszczenia zadaszeń z poliwęglanu, jednak w rzeczywistości wystarczą domowe sposoby. Dobrym pomysłem jest wykorzystywać ściereczkę z mikro fibry, która pozwala na sprawne starcie zabrudzeń i niezostawienie smug na powierzchni. W przypadku daszków nad drzwi wykonanych z poliwęglanu  warto wykorzystać płyn do mycia szyb i ściereczki zapewniające szybkie wchłanianie cieczy i zabrudzeń. Ściereczka z mikro fibry będzie w tym przypadku również bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeżeli ilość zabrudzeń naszego daszku nad drzwi jest na tyle duża, że zwykła ściereczka okazuje się niewystarczająca do przeprowadzenia procesu czyszczenia, można skorzystać z nasączonej gąbki.

Zadaszenie tarasu i zadaszenie balkonu – konserwacja na zimę

Daszki firmy Arctom pomimo tego, że potrafią wytrzymać duży nacisk, jaki jest generowany na powierzchnię, mogą być wdzięczne za regularne odciążanie konstrukcji w trakcie zimy. Zalegający na daszku śnieg i gromadzące się zabrudzenia mogą z czasem (zwłaszcza w trakcie roztopów, kiedy śnieg staje się dużo cięższy) prowadzić do załamania konstrukcji. Nie chodzi tutaj o cienką powierzchnię śniegu na powierzchni zadaszenia nad drzwi, ale o duże ilości zalegającego śniegu podczas coraz ostrzejszych zim. W tym celu warto wykorzystywać szczotkę lub jakikolwiek inny przyrząd do zrzucenia zalegającego śniegu. W trakcie zimy warto o to zadbać, zwłaszcza jeśli jest to model szklany. W przypadku zadaszeń z poliwęglanu stopień wytrzymałości jest znacznie większy.

Przeczytaj także nasz poradnik dotyczący wyboru zadaszenia nad drzwi wejściowe lub drzwi balkonowe

Dodaj komentarz