Blog

Daszki nad drzwi z poliwęglanu zamontuj je sam

Wybór i montaż zadaszenia nad drzwi wejściowe

Daszek nad drzwi pełni zarówno funkcję estetyczną i użytkową. Zadaszenie nad drzwi to przede wszystkim ochrona drzwi przed opadami atmosferycznymi. Po zakupie takiego daszku, pozostaje kwestia zamocowania go. Musimy zadecydować czy chcemy go zamontować samodzielnie, czy chcemy, aby zrobiła to za nas profesjonalna firma. W przypadku zadaszeń poliwęglanowych nad drzwi oferowanych przez firmę Arctom, instalacja takiego daszku jest niezwykle uproszczona. W związku z tym chwila wolnego czasu i nieco zapału, pozwoli nam ominąć usługi jakie oferują firmy monterskie.

Daszki nad drzwi z poliwęglanu – prostota montażu

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy montażu daszku nad drzwi jest dopasowanie go do struktury powierzchni. To będzie miało wpływ na dobranie odpowiednich elementów montażowych oraz narzędzi. W przypadku ocieplenia należy zastosować tuleje dystansowe oraz kołki rozporowe odpowiednie do rodzaju elewacji. Każdy rodzaj daszku wymaga przymocowania do ściany budynku. Do zadaszeń nad drzwi z poliwęglanu wystarczą dołączane w zestawie elementy montażowe. Daszki są na tyle lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe, że do ich montażu nie będziemy potrzebowali specjalnych uchwytów czy elementów montażowych dokupionych osobno.

Gotowy daszek wystarczy przykręcić do konstrukcyjnej warstwy budynku, natomiast kotwy dopasowuje się do materiału, z jakiego wykonana jest ściana. Jedyną czynnością, którą warto wykonać z uwzględnieniem własnych narzędzi jest impregnacja wszystkich miejsc styku ze ścianą (np. silikonem akrylowym lub polimerowym).

Daszki poliwęglanowe – zamontuj je sam!

Mocowanie takiej konstrukcji nie powinno przysporzyć nikomu wielu problemów – potrzeba jedynie około 20 minut i nieco zapału, aby samodzielnie zamocować kupiony w sklepie internetowym www.arctom.pl daszek nad drzwi lub daszek nad balkon. Wszystkie rodzaje zadaszeń posiadają instrukcję montażu oraz niezbędne do tego elementy montażowe. Wykorzystując domowe narzędzia, można bez trudu samodzielnie zamocować wymarzone zadaszenie nad drzwi wejściowe. Daszki poliwęglanowe to również lekka lecz solidna konstrukcja, dzięki czemu liczbę osób, które będą brać udział przy montażu, można ograniczyć do dwóch.

Dodaj komentarz