Blog

Na co zwrócić uwagę wybierając kolor i kształt daszku z poliwęglanu?

Daszek z poliwęglanu biały lub srebrny

Uniwersalne kolory, które doskonale wpiszą się w każdą aranżację przestrzeni. Białe i srebrne daszki ładnie wyglądają zarówno na tle jasnych, jak i ciemnych budynków. Jednak ich wygląd to nie wszystko. Trzeba pamiętać, że takie daszki charakteryzują się wysoką przepuszczalnością światła. Z tego powodu projektując zadaszenie tarasu, warto zwrócić uwagę na strony świata. Jeśli taras usytuowany jest po wschodniej lub południowej stronie budynku, jasne zadaszenie nie będzie dobrym wyborem.

Brązowe daszki poliwęglanowe

Daszek na balkon lub taras w kolorze brązowym to propozycja, która sprawdzi się przede wszystkim w przypadku tarasu wystawionego na silne działanie promieni słonecznych. Ponadto warto zwrócić uwagę na estetykę – brąz nie jest kolorem w pełni uniwersalnym. Nie na każdej ścianie będzie się ładnie prezentował. Daszki poliwęglanowe brązowe nie powinny być montowane na budynkach w mocnych kolorach granatu, fioletu, czerwieni czy różu. Za to ładnie zaprezentują się na tle wszelkich odcieni bieli, żółci, zieleni i beżu.

Antracytowe daszki z poliwęglanu

Kolor antracytowy można określić jako bardzo ciemnoszary lub prawie czarny. Antracytowe zadaszenie balkonu lub tarasu pozbawi go większości promieni słonecznych, dlatego taki rodzaj zadaszenia tarasów poleca się przede wszystkim tam, gdzie słońce swobodnie operuje przez cały dzień. Antracytowe daszki sprawdzą się dobrze w pasie nadmorskim i regionie górzystym, gdzie siła promieni słonecznych jest mocniej odczuwana. Podobnie jak białe i srebrne daszki, kolorystycznie skomponują się z każdym budynkiem.

Kształt daszku z poliwęglanu

Taras zadaszony daszkiem z poliwęglanu ma określoną, na ogół wcale niemałą powierzchnię. W przypadku tarasów najlepszym rozwiązaniem jest wybór płaskiego daszka. Nie tylko ładnie się zaprezentuje, ale też równomiernie osłoni taras przed słońcem.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja z daszkiem nad drzwi. Tu trzeba wziąć pod uwagę stylistykę całego domu i do niej dopasować kształt. Nad drzwiami można zamontować zarówno daszek płaski, jak i łukowaty lub w kształcie markizy.

Dodaj komentarz