Blog

Nowy Rok – nowy Arctom. Poznaj naszą nową kolekcję daszków nad drzwi Retro.

Daszki nad drzwi to elementy, które muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. W związku z tym powstają kolekcje, których stylistyka pasuje do aktualnych trendów. Doskonałym przykładem może być linia Retro, czyli nowa kolekcja marki Arctom. Czym się charakteryzuje? Jakie jeszcze nowości pojawiły się w tegorocznej ofercie Arctom? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Nowa kolekcja daszków poliwęglanowych nad drzwi – Daszki Retro

Kolekcja Retro to nowa linia daszków poliwęglanowych, która w tym roku znalazła się w ofercie Arctom. Została stworzona z myślą o klientach, którzy cenią sobie klasyczne kształty. Cechą charakterystyczną kolekcji jest smukła linia oraz zaokrąglenia, które pojawiły się w miejsce prostych kształtów znanych stosowanych w nowoczesnych daszkach. Oczywiście kolekcja Retro, w której skład wchodzi 6 różnych zadaszeń (o kształcie markizowym, okrągłym oraz płaskim) powstała z nowoczesnych materiałów, które tworzą klasyczną formę. Zastosowanie zawijanych kształtów we wspornikach to rozwiązanie ponadczasowe, które łączy w sobie nowoczesną technologię oraz tradycyjne wzornictwo.

Podstawowe wyposażenie daszków nad drzwi z nowej kolekcji

Daszki z poliwęglanu, które wchodzą w skład kolekcji Retro to produkty, które są gotowe do montażu, a w ich podstawowym wyposażeniu znajduje się również uszczelka zapobiegające przeciekaniu wody. Zapewnia ona również prawidłowe przyleganie daszku do ściany. Jak zamontować daszek z poliwęglanu? Najprościej wykorzystując znajdujący się w komplecie uniwersalny zestaw montażowy, który pozwala przytwierdzić daszek do różnego rodzaju powierzchni. Nie jest to zbyt wymagające, a w Internecie można znaleźć wiele filmów instruktażowych, przedstawiających tę czynność krok po kroku. Warto również podkreślić, że gotowy daszek z poliwęglanu z linii Retro zawiera również rynienkę odpływową, która zapewnia właściwe odprowadzanie wody. Wszystkie produkty z serii osadzone są na konstrukcji aluminiowej, która jest nie tylko lekka, ale dzięki malowaniu proszkowemu dostępna w kolorze białym oraz czarnym.

Daszki nad drzwi. Kolekcja Retro

Jak już wspomniano kolekcja Retro obejmuje 6 zadaszeń, które różnią się nie tylko kształtem, ale również rodzajem zastosowanej płyty poliwęglanowej. Zakupić można daszek z poliwęglanu komorowego, czyli modele Melba, Regia, które charakteryzuje atrakcyjna cena oraz wysoka wytrzymałość. Nieco droższy będzie daszek poliwęglanu litego, czyli modele Foster, Koliber oraz Cotta, które nie tylko przypominają z wyglądu szybę, ale są również lekkie i bezpieczne. W obu przypadkach konstrukcje są wykonane z aluminium malowanego proszkowo, w kolorze białym lub czarnym.

Co jeszcze oferuje firma Arctom?

Warto zwrócić uwagę, że kolekcja Retro to nie jedyna nowość, która pojawiła się w tegorocznej ofercie firmy Arctom. Poza nią wzbogacona została również linia daszków Modern, do której dołączyło zadaszenie Bolero. Jest to płaski daszek wykonany litej płyty poliwęglanowej, który montowany jest na odciągach. Model wyposażony został w rynienkę odpływową oraz uszczelkę przyścienną gwarantującą idealne przyleganie do ściany. Podobnie jak w przypadku kolekcji Retro zadaszenie Bolero również opiera się na aluminiowej konstrukcji, która jest dostępna w kolorze białym oraz czarnym.

Firma Arctom to jednak nie tylko daszki z poliwęglanu, ale również akcesoria, wśród których prawdziwym hitem jest mini szklarenka. Może ona pełnić wiele funkcji, ponieważ doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku upraw parapetowych, ale również jako przestrzeń do stworzenia mikro ogrodu. Wykonane z poliwęglanu mini szklarnie domowe mogą służyć również jako laboratorium dla dzieci (do samodzielnych upraw), czy być wykorzystywane do hodowli zwierząt (np. gryzoni, owadów). Są to produkty wykonane z litej płyty poliwęglanowej, a co za tym idzie trwałe i bezpieczne. Można je również dodatkowo uszczelniać, co umożliwia zastosowanie silikonu neutralnego.

Dodaj komentarz