Blog

Montaż daszków nad drzwi zimą to zły pomysł? Sprawdziliśmy to!

Wszyscy właściciele domów, ale też zarządcy innych nieruchomości, pragną aby budynek i korzystanie z niego były wygodne, a przestrzeń zagospodarowana gustownie i użytecznie. Jednym z elementów tzw. małej architektury, który przyda nam się w tym celu, są daszki nad drzwi, które spełniają podobną funkcję do zadaszeń balkonów i tarasów.

Dlaczego daszek nad drzwi jest dobrym rozwiązaniem?

Wiele powodów przemawia za montażem daszku nad drzwiami. Po instalacji zadaszenia fasada budynku zyskuje znacznie lepszy wygląd. Daszek zawieszamy zwykle nad drzwiami wejściowymi, widocznymi od frontu – stanowi on eleganckie dopełnienie widoku naszego domu z zewnątrz. Co więcej, możemy dobrać daszek komponujący się w doskonały sposób z drzwiami i charakterem budynku, gdyż daszki nad drzwi występują w wielu wariantach stylistycznych. Ten element jest więc składnikiem wykończenia, ale nie tylko estetyka jest tu ważna.

Istotne jest także to, że daszek nad drzwiami zapobiega wielu problemom związanym z warunkami atmosferycznymi. Tu wykazuje swoją funkcję użytkową i przydatność. Gdy musimy wyjść z domu w czasie deszczu i otwieramy drzwi, to przecież parasol rozłożymy właśnie pod daszkiem. Gdy pada śnieg, to przestrzeń pod progiem powinna być wolna od nagromadzenia białego puchu – po prostu chodzi o naszą wygodę i komfort. Zadaszenie jest rodzajem ochrony, schronienia, daszek nad drzwiami stwarza przestrzeń zabezpieczoną przed złą pogodą, a także zdobi fronty budynków.

W szczególności zima jest tym sezonem roku, kiedy warto pomyśleć o wyposażeniu domu w daszek. Nikt przecież specjalnie nie przepada za pracą z szuflą przy oczyszczaniu najbliższego otoczenia drzwi wejściowych ze śniegu. Pomyślmy także o osobach wchodzących do budynku w czasie złej pogody, które będą korzystały z domofonu, a więc będą musiały przez chwilę czekać pod drzwiami. A gdy zechcemy umieścić w otoczeniu drzwi frontowych naszego domu takie przedmioty jak ławeczki, donice z kwiatami lub nawet zostawiać pod drzwiami obuwie, wtedy daszek jest już właściwie koniecznością.

Jakie daszki nad drzwi proponujemy?

Różnorakie, klasyczne i modernistyczne, w dużym wyborze – solidne, dobrze skonstruowane, praktyczne i ładne daszki z poliwęglanu. W ofercie znajdują się wyłącznie zadaszenia atestowane, spełniające wszelkie normy dla tego typu produktów. Daszki poliwęglanowe przepuszczają światło (są przezroczyste), więc zacienienie miejsca, w którym zostały zamontowane jest minimalne. Montaż jest przy tym prosty, a konstrukcje solidne i trwałe. Wytrzymują duże obciążenia, są zaopatrzone w systemy odpływu wody, są odporne na wszystkie znane pod naszą szerokością geograficzną warunki pogodowe. Dobrze posłużą również jako zadaszenia tarasów, zadaszenia balkonu – to bardzo uniwersalne produkty.

Zapotrzebowanie na daszki nad drzwi występuje z dużym nasileniem w sezonie zimowym. Jako tarcza przeciwko zasypaniu tarasu lub ganku przez śnieg są one niezastąpione. Innym ważnym powodem dla którego daszki są poszukiwane, to ich oczywista wartość estetyczna. Chyba każdy właściciel domu wcześniej czy później montuje nad swoimi drzwiami jakiś daszek, już choćby z tego względu, że to zwykły standard wykończenia. Jest to oczywiście także bardzo praktyczne.

Dodaj komentarz