Blog

Czemu zadaszenie tarasu jest tak istotne dla rodzin z dziećmi?

Małe dzieci uwielbiają bawić się na zewnątrz – często nie przeszkadza im zimno czy deszcz, jednak rodzice w trosce o swoje pociechy nie pozwalają im przebywać poza domem w trakcie niepogody. Jak zatem pogodzić „dwie zwaśnione strony”? Należy zadaszyć taras i balkon! 

Taras zadaszony to… wygoda, wygoda i jeszcze raz zdrowie

Taras to często przedłużenie salonu. Wiele rodzin decyduje się na ogromne okna, które nie tylko pozwalają promieniom słonecznym wpadać do pomieszczenia, ale też dają poczucie integracji z ogrodem. Co jednak w przypadku, kiedy na zewnątrz jest ciepławo, ale z nieba leci mżawka? Wówczas kawa na świeżym powietrzu nie smakuje tak dobrze, pranie na przenośnej suszarce nie schnie tak szybko, a dzieci zaczynają kichać.

Najlepiej już wcześniej zadbać o wykluczenie takiej ewentualności i zaopatrzyć się w daszek z poliwęglanu! Daszek poliwęglanowy nie tylko uchroni nasz taras przed niefortunnymi warunkami atmosferycznymi, ale zapewni także ochronę nam i naszym dzieciom – daszki z poliwęglanu firmy Arctom zatrzymują nie tylko deszcz i śnieg, ale też nie przepuszczają szkodliwych promieni UV oraz ograniczają nagrzewanie się powierzchni. Możemy więc stwierdzić, że jest to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale również zapewnienie bezpieczeństwa nam i naszym dzieciom. Warto zadbać o dodatkowe boczne ścianki, które uchronią przed nieprzyjemnym wiatrem.

Wszystkie te produkty można znaleźć na stronie naszego sklepu.

Daszki nad drzwi czy zadaszenie balkonu?

Analogiczna sytuacja pojawia się w przypadku balkonu – tam również, dzięki daszkom z poliwęglanu możemy uniknąć lub zmniejszyć działanie nieprzyjemnej aury. Nie musisz obawiać się o to, że daszek na balkonie ograniczy dostęp światła do wnętrza mieszkania, daszki poliwęglanowe osłaniają przed promieniami słonecznymi, jednocześnie nie zacieniając. Dlatego jest to świetne i komfortowe rozwiązanie dla domów i mieszkań. Instalacja zadaszenia ma również sens w przypadku balkonów o małej powierzchni, wówczas możesz się zdecydować na daszek nad drzwi, który nad balkonem wypełni swoją funkcję znakomicie.

Tyle opcji, a co wybrać?

W niniejszym artykule polecamy przede wszystkim daszki poliwęglanowe ze względu na ich funkcjonalność i komfort w użytkowaniu. Należy jednak zwrócić uwagę na pozostałe pozytywne aspekty – jest to zadaszenie bardzo atrakcyjne cenowo oraz proste w montażu. Ty sam decydujesz o tym kiedy i gdzie dokładnie zainstalujesz daszek – jest to lekka konstrukcja, więc nie musisz posiadać specjalistycznego sprzętu i dużych zasobów czasu.

Jeśli jednak z jakichś powodów nie jesteś przekonany, w naszym asortymencie możesz wybrać inną opcję, która spełni Twoje oczekiwania:

-daszki z akrylu,
-daszki nieprzezierne,
-daszki markizowe,
-daszki półokrągłe,
-daszki płaskie.

W przypadku, gdy nie wiesz co może być najlepsze dla Ciebie, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy. Nasz konsultant oddzwoni do Państwa!

Dodaj komentarz