Blog

Modele daszków nad drzwi, które będą TOP w 2023 roku!

Daszki nad drzwi to praktyczny i estetyczny element fasady budynku, i to zarówno publicznego, jak i domów prywatnych. Ich wybór jest naprawdę ogromny – daszki poliwęglanowe i akrylowe, przezroczyste lub blokujące światło, płaskie, zaokrąglone, z funkcjonalnymi rynnami do odprowadzania wody i ściankami. W 2023 roku kilka modeli wyróżnia się na tle reszty. Oto topowe daszki nad drzwi wraz z ich właściwościami, dzięki którym są tak chętnie wybierane.

Uniwersalny daszek nad drzwi Leo o dużej wytrzymałości

Daszek nad drzwi wejściowe Leo to świetny przykład modelu uniwersalnego, estetycznego, przystępnego cenowo i bardzo solidnego. Jego uniwersalny charakter sprawia, że świetnie sprawdza się i wygląda w wielu różnych miejscach, przez co za niewielką cenę można mieć praktyczne i trwałe zadaszenie nad drzwi odpowiednie zarówno nad wejście do domu, jak i biura, czy zakładu pracy.

Daszek Leo wśród innych modeli wyróżnia się przede wszystkim swoją wytrzymałością. Przy stosunkowo niewielkiej wadze może on wytrzymać aż do 120 kg obciążenia, a jest to wynik osiągany przez niewiele modeli. Leo wykonany jest z trwałej płyty akrylowej w kształcie łuku, do której dobrać można boczne elementy konstrukcyjne, tworząc daszek nad drzwi ze ścianką dodatkowo chroniącą przed wiatrem, deszczem, czy śniegiem.

Zaokrąglony daszek nad drzwi Kwarc w nowoczesnym stylu

Daszek nad drzwi Kwarc wyróżnia się przez swój wygląd. Jest to zaokrąglony model, jednak nie przybiera kształtu łuku. Zawisa on nad drzwiami podobnie, jak płaskie daszki, lekko pochylony w zewnętrzną stronę. Ten nowoczesny i estetyczny daszek z łatwością można dopasować do fasady budynku i jego stylu, wybierając jeden z czterech kolorów aluminiowej ramy. Podtrzymuje ona bezbarwną akrylową płytę o dość niewielkiej wadze 8 kg w przypadku wyboru większego modelu o szerokości 160 cm.

W modelu Kwarc zwrócono dużą uwagę na designerski wygląd, jednak nie zapomniano o funkcjonalnościach. Jest to daszek nad drzwi z rynną, dzięki której woda deszczowa spływa po jego bokach. Dużą zaletą tego daszku jest również jego łatwy montaż przewidziany na około 15 minut.

Bolero – daszek z poliwęglanu o zaskakująco niskiej wadze

Daszki z poliwęglanu wyróżniają się na tle innych modeli pod kątem swojej trwałości i lekkości. Tak jest i w tym przypadku – daszek Bolero przy zaskakująco niskiej wadze 3,7 kg wytrzymuje do 90 kg obciążenia. Jest elegancki i uniwersalny, łatwy w montażu, praktyczny, a jednocześnie bardzo atrakcyjny cenowo w porównaniu z innymi modelami pojawiającymi się w tym artykule.

Daszki poliwęglanowe wyglądają podobnie jak modele z akrylu – to materiał przepuszczający światło, odporny na działanie promieni UV, który można barwić i giąć. Lity poliwęglan jest jednak lżejszy, a przy tym odporny i trwały.

Daszek Bolero montowany jest na odciągach. To płaskie zadaszenie nad wejściem do domu zyskuje dzięki temu nieco klasy i nowoczesnego charakteru. Bolero sprawdza się również jako daszek na balkon z poliwęglanu, który pomimo upływu lat nie zmienia swojego wyglądu.

Praktyczny daszek nad drzwi z rynną – Otis

Daszek Otis to uniwersalny i trwały model w płaskim kształcie montowany na aluminiowych wspornikach. Ich kolor dobiera się do fasady budynku. Wybierając model Otis na daszek nad balkonem w bloku, kolorystykę ramy radzi się dobierać głównie pod kątem balkonowej barierki. Otis to często wybierany daszek nad drzwi balkonowe ze względu na swoją uniwersalność oraz dostępność w dwóch rozmiarach.

Daszek nad drzwi Otis to model z płyty akrylowej, która jest w stanie wytrzymać do 90 kg obciążenia. Można go zamontować praktycznie wszędzie, zwłaszcza że montaż zajmuje około 20 minut. Otis został wyposażony w pełen zestaw dodatków takich jak rynienka do odprowadzania wody z opadów, uszczelka dla szczelnego łączenia ze ścianą i uniwersalny zestaw montażowy.

Lemon – daszek nad drzwi w formie akrylowego łuku

Daszek nad drzwi wejściowe Lemon to model o szczególnie eleganckim i wręcz minimalistycznym charakterze. To daszek w kształcie łuku opieranego na wspornikach, wybierany na fasady nowocześnie zaaranżowanych budynków. Zwraca na siebie uwagę przez swój design i możliwości jego modyfikacji. W przypadku tego modelu to nie tylko cztery kolory aluminiowej konstrukcji, ale także dwa możliwe wykończenia akrylowej płyty.

Daszek Lemon może zostać wyposażony w klasyczną przezroczystą płytę akrylową. Do wyboru jest także wykończenie satynowe, które nie blokuje światła całkowicie, jednak przez swój mleczny kolor nie jest przejrzyste. Lemon to bardzo odporny model wytrzymujący nawet do 110 kg obciążenia, wyposażony w szerokie rynny po bokach. Jego montaż powinien zając nie więcej niż 45 minut, zapewniając trwały, estetyczny i praktyczny efekt na długie lata.

Dodaj komentarz