Blog

Jak wygląda montaż daszku nad drzwi z poliwęglanu? Sprawdź jak zrobić to szybko i sprawnie

Świetnie wygląda, służy latami i jest prosty w montażu. Daszek z poliwęglanu komorowego to jeden z najlepszych rodzajów zadaszenia drzwi. Jak poprawnie go zamocować?

Daszki z poliwęglanu to coraz popularniejszy na ochronę drzwi lub tarasów przed opadami lub promieniami słonecznymi. Rosnące zainteresowanie tym materiałem nie powinno jednak dziwić. Za wyborem daszku poliwęglanowego przemawia między innymi jego lekkość (zaledwie 3,5 kg z aluminiową ramą i mocowaniami przy wymiarach 160x84x35 cm) połączona z dużą wytrzymałością na obciążenia (do 100 kilogramów). Duże znaczenie ma też odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć i promieniowanie UV.

By jednak móc cieszyć się wszystkimi zaletami tej technologii, należy zadbać o właściwy montaż daszku. Tego, jak poprawnie zamontować daszek z poliwęglanu MELES od marki Arctom, możecie dowiedzieć się z filmu. Jeżeli jednak potrzebujesz bardziej szczegółowych instrukcji w formie tekstowej, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Wyjaśniamy w nim, jak powinieneś przygotować się do pracy oraz jak wyglądają kolejne kroki.

Montaż daszku nad drzwi – co trzeba przygotować?

Zanim rozpoczniesz pracę, musisz wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Montaż daszku nad drzwi nie wymaga użycia trudno dostępnych narzędzi – wszystkie znajdziesz w przydomowym warsztacie. Potrzebne ci będą:

  • nóż lub inne ostre narzędzie do rozcięcia opakowania;
  • dwa klucze płaskie (8 i 13 milimetrów)
  • wiertarka do wykonania otworów w ścianie;
  • wkrętarka do wkręcenia wkrętów.

Montaż daszku z poliwęglanu – krok po kroku

Kiedy przygotujesz wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria, możesz przystąpić do montażu daszku z poliwęglanu. Nie sprawi ci on problemów – składa się z zaledwie kilku prostych kroków:

  • rozpakuj daszek za pomocą noża. Na tym etapie warto zachować ostrożność. Nie musisz jednak stresować się, że go uszkodzisz – poszczególne elementy są naprawdę dobrze zabezpieczone;
  • oddziel elementy montażowe. W opakowaniu znajdują się cztery śruby i tyle samo wkrętów. Pierwsze służą do przymocowania daszka do aluminiowych wsporników, zaś drugie – do montażu całej konstrukcji w ścianie budynku;
  • przymocuj daszek do wsporników. Użyj do tego dołączonych do zestawu śrub. Po dokręceniu pierwszej śruby na każdym wsporniku zdejmij fragment folii zabezpieczającej klej dodatkowo mocujący poliwęglan do aluminiowej konstrukcji. Gdy wszystkie cztery śruby są już dokręcone, możesz zdjąć całą folię i lekko docisnąć daszek do wsporników;
  • przygotuj otwory montażowe. Skręcony daszek należy przyłożyć do ściany i korzystając z poziomicy upewnić się, że w danej pozycji będzie on przymocowany równolegle do podłoża. Nie zmieniając ułożenia konstrukcji, przełóż pisak lub ołówek przez otwory we wspornikach i zaznacz na ścianie miejsca nawiertów. Pamiętaj, by użyć kołków dostosowanych do rodzaju podłoża;
  • przykręć daszek i upewnij się, że jest on stabilnie zamocowany;
  • zdejmij folię ochronną z powierzchni poliwęglanu. Daszek MELES XL jest gotowy do użytku.

Daszek z poliwęglanu komorowego – jak zamontować?

Jak widać, do montażu daszku nad drzwiami nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi ani dużych umiejętności. Wystarczy kilkanaście minut, by zamocować całą konstrukcję i ciesz się estetycznym, wytrzymałym zadaszeniem. W razie jakichkolwiek problemów podczas pracy możesz też zajrzeć do zalinkowanego na wstępie filmu z YouTube. Pamiętaj też, że poliwęglan jest odporny na działanie detergentów. Do czyszczenia wykonanego z niego daszku bez obaw możesz więc użyć popularnych środków myjących.

Dodaj komentarz