Blog

Aranżacje ogrodowe – co będzie popularne w tym sezonie?

Kluczem do udanej aranżacji ogrodu jest dopasowanie jej stylu do otoczenia i na odwrót. Mieszkając w nowoczesnym budownictwie w centrum dużego  miasta, nie licz więc na to, że wiejski ogród będzie się tu świetnie komponował. Zdecydowanie lepiej, postawić wówczas na minimalizm i proste, geometryczne formy. Wszędzie zatem powinna panować spójność i  harmonia. Zarówno gatunki  roślinność, jak i meble muszą tworzyć pewną całość i wzajemnie się uzupełniać. Jeżeli zaś chodzi o ten drugi element, trendy meblarskie zmieniają się z roku na rok i zawsze warto śledzić na bieżąco, co w trawie piszczy.

Ogrodowe aranżacje, czyli co w trawie piszczy w tym sezonie?

W tym sezonie, zdecydowanie królują zestawy mebli z rattanu, zyskujące coraz większą rzeszę zwolenników. Połączone z poduszkami w stonowanych barwach, już od progu zapraszają do wypoczynku przy filiżance kawy. Wyglądają pięknie w licznych konfiguracjach, w tradycyjnym, ale też nowoczesnym domu.

Kolejnym mocnym trendem, okażą się zapewne propozycje, wykonane w drewnie, czyli ponadczasowa klasyka. Jako że, nigdy nie wychodzi ona z mody, i tym razem ozdobi podmiejskie tarasy i ogrodowe altany, wprowadzając do przestrzeni nieco ciepła. Solidne, drewniane krzesła, stoły, czy leżaki, zawsze przecież prezentują się znakomicie na tle soczystej zieleni. W zależności od indywidualnych potrzeb można tu również zaszaleć z kolorem, od jasnych, po głębokie, ciemne tonacje.   Oczywiście, decydując się na subtelne, niewielkich rozmiarów dodatki, sprawimy, iż każdy mebel będzie wyglądał niepowtarzalnie, a twórczy nieład jest we współczesnych ogrodach niezwykle mile widziany.

Szeroka oferta firmy Arctom, pozwala odpowiednio dobierać i dopasowywać produkty do oczekiwań klientów. Bez względu na to, czy są to meble, czy rodzaje zadaszeń, możemy odszukać optymalne dla nas wyroby, spośród całej gamy wysokiej jakości wyrobów. Doświadczenie i wiedza tego producenta, widoczna jest wszak gołym okiem.

Urządzanie ogrodu krok po kroku- od czego zacząć?

Jeżeli dotychczas nie mieliśmy styczności z urządzaniem ogrodu, zacznijmy od czerpania informacji z wartościowych źródeł- najlepiej prasy i sklepów eksperckich. Obecnie, inspiracje widać niemal na każdym kroku, wystarczy tylko dobrze poszukać. Dla ułatwienia spróbuj najpierw zastanowić się nad efektem, jaki pragniesz osiągnąć. Postaw na konkretny styl: nowoczesny, geometryczny, wiejski, shabby chic, rustykalny, śródziemnomorski, skandynawski, czy co tylko gra w Twojej duszy. Dopiero następnie przejdź do kolejnych kroków.

Zacznij od dobrego projektu!

W początkowym etapie aranżacji ogrodu stwórz klarowny, przejrzysty projekt, do którego będziesz się odwoływać na każdym z kolejnych etapów. Możesz zatrudnić osobę, która zajmuje się tym zawodowo lub zaprojektować wszystko samodzielnie. Ty decydujesz. Pamiętaj jednak, aby zawrzeć wszystkie istotne punkty w projekcie, by nic nie mogło Cię zaskoczyć i zburzyć pierwotnej wizji.

Przygotowanie terenu i sadzenie roślin

Posadź rośliny, uprzednio przygotowując teren i biorąc pod uwagę potrzeby każdej z nich. Skrupulatnie zaplanuj architekturę ogrodu, wyznaczając ścieżki, oczka wodne i ewentualne skalniaki. Nie bój się też eksperymentować- czasem przypadkowo wychodzą nam prawdziwe cuda!

Meble outdoorowe przydatne w każdej chwili

Bezsprzecznie zaś niegasnącym zainteresowaniem cieszą się wielofunkcyjne meble ogrodowe, które z łatwością możemy złożyć i przenieść w dowolne miejsce, a zimą szybko schować przed śniegiem i deszczem. Takie rozwiązania, są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim niezwykle wygodne w użytkowaniu. Wystarczy bowiem zmienić dany produkt w poręczną walizkę i sprawa załatwiona. Podobne produkty, znajdziemy zaś między innymi w bogatym asortymencie firmy Arctom.

Oprócz mebli Arctom produkuje także daszki nad drzwi, systemy zadaszeń tarasów, z wypełnieniem poliwęglanowym, akrylowym i kompozytowym. Wszystkie daszki mają zaś konstrukcję aluminiową, która jest malowana proszkowo. Wysoka jakość i wzornictwo wyróżnia firmę na tle konkurencji, co pozwala zdobywać wciąż nowych, usatysfakcjonowanych klientów.

Dodaj komentarz