Blog

Arctom to nie tylko daszki nad drzwi. Sprawdź nasz nowy produkt – mini szklarnie domowe!

Niewielkie szklarnie z poliwęglanu stanowią urokliwe uzupełnienie domowej aranżacji. Stylowa, przezroczysta mini-konstrukcja, która swoim wyglądem przypomina miniaturową wersję ogrodowej cieplarki, może z powodzeniem być zastosowana jako domowa ozdoba. Transparentne daszki z poliwęglanu spełniają rolę dekoracyjną znakomicie prezentując się w mieszkaniu. Niewielki obiekt może posłużyć również jako użyteczna przestrzeń do wegetacji dla roślin. Szklarenka jest w stanie odseparować zieleń od chłodu czy podmuchów wiatru, zwiększając komfort rośliny i motywując ją do systematycznego wzrostu.

Jako renomowany  producent zadaszeń poliwęglanowych Arctom sprawdzamy, czym charakteryzuje się niewielki obiekt szklarniowy.

Specyfikacja techniczna mini szklarni. Czym charakteryzuje się ten obiekt?

Miniaturowy odpowiednik przydomowej cieplarki to rozwiązanie dla osób, które chcą zorganizować przyjazną przestrzeń wegetacyjną dla ulubionych roślin. Szklarenka ma prawdziwie filigranowe rozmiary: to jedynie 20x30x32 centymetrów, przy czym najwyższa wartość dotyczy szczytu dachu, pod którym można ukryć kilka niewielkich doniczek z zielenią.

Mini szklarnia domowa na parapet spełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też przedłuży okres wegetacyjny roślin oraz osłoni je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (jeśli zostanie na przykład umiejscowiona na parapecie balkonowym). Co wyróżnia mini szklarnie od producenta daszków nad drzwi?

• Szklarnia posiada prostą i nieskomplikowaną formę.

• Obiekt został sporządzony z litej płyty poliwęglanowej, dzięki czemu nie pęka i jest odporny na wahania temperatur.

• Dzięki solidności wykonania może służyć jako ozdoba domowa, albo mini szklarnia ogrodowa, np. w altanie zewnętrznej.

• Mini szklarnia może posłużyć jako zielnik, przestrzeń dla kiełków i domek dla innych niewielkich gatunków roślin.

Szklarnia z poliwęglanu – opinie, rośliny i inne zastosowania

W filigranowej ozdobie możemy uprawiać szereg dobroczynnych ziół i przepięknych roślinek. Mini obiekt sprawdzi się także jako terrarium, w którym wyhodujemy tropikalne gatunki roślin. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wewnątrz obiektu zastosować kilka intrygujących ozdób. Ciekawie wygląda dno naczynia wyłożone ziemią lub piaskiem. Dobrym sposobem jest także wysypanie kamieni lub żwiru. Użytkownik ma pełną dowolność w kontekście uzupełnienia wnętrza mini szklarni. W mikro-konstrukcji można hodować m.in.:

• skrzydłokwiat,

• lubczyk,

• miętę,

• kaktusy i sukulenty,

• tymianek,

• widliczki,

• storczyki,

• i inne niewielkie rośliny.

Zasadzanie roślin nie jest jedyną możliwością w kontekście wykorzystania zalet szklarenki domowej. Małe, domowe daszki z poliwęglanu mogą posłużyć jako… niewielka gablota, zabawka lub element dekoracyjny całkowicie pozbawiony roślin w środku. Wszystko zależy od naszej wizji i kreatywności.

Mini szklarnie z poliwęglanu – dlaczego warto?

Wiele osób stara się zatrzymać wakacyjne słońce w słoikach, wykonując domowe przetwory, które zimą przypominają nam letnie dni. Mini szklarnia z poliwęglanu także może być pomocna w osiągnięciu tego celu, ponieważ rewelacyjnie sprawdzi się jako zielnik, w którym przez cały rok można hodować rośliny.

Szklarnia oferowana przez nas świetnie spełnia swoją rolę. Może być nie tylko ciekawą ozdobą, która przyciąga oko, ale też bardzo funkcjonalnym narzędziem, niezbędnym w każdej kuchni.

Dodaj komentarz