Blog

Z czego składa sie gotowy daszek nad drzwi wejsciowe?

Potrzebujesz ochrony schodów lub wejścia do domu przed deszczem czy słońcem? Dodatkowo zależy Ci na tym, aby ten nowy element wystroju wyglądał elegancko i przykuwał spojrzenia? Koniecznie dowiedz się czym jest daszek poliwęglanowy i dlaczego jest dobrym wyborem na zadaszenie!

Zadaszenie przed domem – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego zadaszenia wejścia do domu oraz ewentualnych schodów przed nim jest niezwykle kluczową kwestią. Taki element potrafi skutecznie ochronić wszystkie osoby udające się do domu przed zmoknięciem. Zdecydowanie nie ma nic gorszego niż stanie w deszczu przed drzwiami w poszukiwaniu klucza w torbie, a następnie w próbie otwarcia drzwi. Dlatego warto zdecydować się na daszek nad drzwi wejściowe. Zarówno Ty i Twoja rodzina, jak i wszyscy odwiedzający Cię goście, zdecydowanie będą Ci wdzięczni! Jednak daszek daszkowi nierówny. Jaki zatem wybrać?

Najpopularniejsze rodzaje daszków, ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, to daszki ze szkła oraz daszki z poliwęglanu. W przypadku tych pierwszych, warto pamiętać, że takie zadaszenie przed domem charakteryzuje się relatywnie dużą wagą – szkło nie należy do najlżejszych materiałów. Dlatego wybierając szklany daszek, należy liczyć się z tym, że jego montaż również będzie trudny – aby go założyć, należy tej czynności poświęcić zdecydowanie więcej uwagi, aby nie stłuc dość kruchego materiału, jakim jest szkło. Ta jego cecha będzie dotyczyć także dalszej eksploatacji daszku – gdy w okolicy zacznie padać ciężki grad, jego kulki mogą uszkodzić zadaszenie. Podobnie w przypadku wiatru – potrafi on zrzucić na różne elementy np. gałęzie, które mogą wyrządzić sporo szkód.

Nowoczesne zadaszenie wejścia do domu – daszki poliwęglanowe

Wiedząc już z jakimi niedogodnościami wiąże się wybór daszku ze szkła, można przyjrzeć się daszkom wykonanym z poliwęglanu. Ten materiał zyskuje ostatnimi czasy coraz większą popularność, gdyż charakteryzuje się niską wagą oraz dużą wytrzymałością. Nie dziwi więc fakt, że producenci daszków coraz częściej decydują się na właśnie ten materiał. Przeciętny daszek z poliwęglanu waży ok. 5 kilogramów, dzięki czemu jego montaż jest prosty – nie potrzebujemy zbyt dużo dodatkowej pomocy do np. jego podtrzymania. Co więcej, daszki nad drzwi z poliwęglanu posiadają jeszcze jedną dodatkową zaletę – pokryte są zazwyczaj dwustronnym filtrem UV, dzięki czemu zasięg szkodliwego promieniowania słonecznego zostaje ograniczony.

Jaki daszek z poliwęglanu wybrać?

Zadaszenie przed domem z poliwęglanu to nie tylko wiele wspomnianych korzyści, jakie zyskujemy dzięki takiemu wyborowi, lecz również szeroki wachlarz rodzajów tego typu zadaszenia. Wśród poliwęglanowych daszków możemy wyróżnić:

  • daszki proste – niech nie zmyli nas nazwa! Ten rodzaj daszków, choć charakteryzuje się prostą konstrukcją, nie powinien być montowany płasko, lecz zawsze pod odpowiednim kątem. Dzięki temu rozwiązaniu nigdy nie będzie się na nim osadzał śnieg, co mogłoby doprowadzić do zarwania się daszku. Dodatkowo, daszek prosty jest w stanie w skutecznym sposób chronić przed Słońcem poprzez zacienienie wejścia do domu;
  • daszki łukowe – bardziej estetyczny rodzaj daszku, który doda uroku każdemu budynkowi. W tym przypadku także nie trzeba się martwić o zalegające opady atmosferyczne, gdyż z łatwością spadną po którejś stronie daszku;
  • daszki-markizy – kompromis między daszkiem prostym a łukowym. Nikomu nie trzeba przedstawiać tego rodzaju zadaszenie, gdyż jest on typowym rozwiązaniem stosowanym dawniej przez większość sklepów. Dzięki niemu również możemy dodać elegancji swojego lokum, bez zmartwienia o zalegający śnieg.

Jeśli już zdecydujemy się na wybór daszku wykonanego z poliwęglanu, warto zaznajomić się z gamą tego rodzaju zadaszeń, jaką oferuje kolekcja Classic. Wśród niej znajdziemy zarówno klasyczne modele, które docenią osoby ceniące prostotę i minimalizm, jak i nowoczesne kształty, które idealnie sprawdzą się w nowym budownictwie. Możemy również wybierać spośród rodzajów poliwęglanu – przezroczysty bądź mleczny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Dodaj komentarz