Blog

Stylowe rozwiązania dla tarasu i balkonu – skuteczne zadaszenie i ochrona

Posiadanie tarasu lub balkonu jest bardzo wygodne, jednak w takim wypadku to ważne, aby odpowiednio zabezpieczyć drzwi, przez które domownicy wchodzą do domu. W tym celu warto się zdecydować na zakup zadaszenia zrobionego z trwałego i odpornego na zmienne warunki atmosferyczne materiału. Taki produkt musi być dopasowany do elewacji budynku, aby stanowił jej idealne dopełnienie. Jak znaleźć stylowy i funkcjonalny daszek nad drzwi? Podpowiadamy!

Daszek nad balkon — kiedy będzie Ci potrzebny?

Balkon to niewielka przestrzeń, która znajduje się po zewnętrznej stronie bryły budynku, gdzie zarówno Ty, jak i Twoi bliscy możecie wypoczywać na świeżym powietrzu. Jeśli Twój balkon nie jest zadaszony, to w lecie będzie się bardzo nagrzewał, a w zimie może zostać zasypany śniegiem, przez co nie będziesz mógł na niego wyjść. Jednak wykonanie zadaszenia całego balkonu jest dosyć kosztowne. Alternatywą może być zamówienie daszku nad balkon przeznaczonego do umieszczenia nad samymi drzwiami. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze, świetnie się prezentuje i doskonale chroni drzwi oraz wejście do domu przed opadami atmosferycznymi. Nowoczesne daszki nad drzwi mogą mieć różną wielkość, kształt i kolor, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model, który najlepiej się sprawdzi na Twoim balkonie.

Zadaszenie na taras — poznaj jego funkcje

Taras to odkryta powierzchnia, która znajduje się na wysokości parteru lub na wyższych piętrach. Ta przestrzeń często jest zabezpieczona balustradami i może być bezpośrednio połączona z wejściem do domu i zejściem do ogrodu. Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu skutecznie zabezpieczysz drzwi tarasowe przed deszczem, wilgocią i promieniowaniem UV. W letnie dni klamka nie będzie się nagrzewać, co sprawi, że będziesz mógł je zawsze wygodnie otworzyć. Profesjonalnie wykonane zadaszenia tarasów przydają się również wtedy, gdy zostawiasz buty przed wejściem do domu i nie chcesz, żeby zmokły. Taras zadaszony wygląda estetycznie o każdej porze roku, a utrzymanie daszka w czystości jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu.

Zadaszenia balkonów i tarasów — prosta konstrukcja i łatwy montaż

Zadaszenia balkonów i tarasów to rozwiązanie, które świetnie się sprawdzi w każdym budynku. Z takiej opcji mogą bezpiecznie skorzystać mieszkańcy bloków, kamienic lub domów jednorodzinnych. Daszek na balkon wykonuje się z poliwęglanu, akrylu lub kompozytu. Zadaszenie ma aluminiową konstrukcję, która jest malowana proszkowo na jeden z dostępnych w ofercie kolorów. Klienci mogą się zdecydować na produkt, którzy przepuszcza promienie słońca lub jest całkowicie nieprzezierny. Bardzo efektownie prezentują się modele półokrągłe i zadaszenia tarasów, które wyglądem przypominają popularne markizy. Jeśli jednak szukasz minimalistycznego rozwiązania, to warto wybrać płaski daszek nad balkonem w bloku, który idealnie się sprawdzi na niewielkiej powierzchni.

Tym, co wyróżnia nowoczesne zadaszenie tarasu, jest także łatwy i szybki montaż. Cała procedura nie zajmie Ci więcej niż 20-30 minut i możesz ją wykonać samodzielnie. Do tego celu nie będziesz potrzebował specjalistycznego sprzętu, ponieważ uniwersalny zestaw montażowy otrzymasz wraz z zamówionym przez Ciebie produktem. Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu jest tak skonstruowane, aby każda osoba mogła sprawnie poradzić sobie z montażem, obsługą i pielęgnacją daszku. Dodatkowo po obu stronach konstrukcji znajduje się rynienka, która odprowadza nadmiar wody, dzięki czemu nie musisz się obawiać, że na elewacji powstaną nieestetyczne zacieki.

Daszek nad drzwi to doskonały sposób na zabezpieczenie wejścia do domu. Ten drobny detal będzie się idealnie komponował ze stylistyką budynku i znacząco ułatwi Ci codzienne korzystanie z tarasu lub balkonu. Zadaszenie tarasu z poliwęglanu możesz zamontować samodzielnie przy użyciu dedykowanego zestawu montażowego. Jest to trwałe rozwiązanie, które świetnie Ci posłuży przez wiele lat.

Dodaj komentarz