Daszki na taras i balkon

Zadaszenia tarasowe to popularne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku tarasu jak i balkonu. Wykonane z trwałego poliwęglanu komorowego daszki, stosuje się przede wszystkim aby uchronić drzwi i taras przed złymi warunkami atmosferycznymi. Mają jednak też inne zalety, jakim jest możliwość spędzania wolnego czasu na zewnątrz, pomimo wystąpienia na przykład opadów atmosferycznych. 

Daszki na taras i balkon

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Zadaszenia tarasów i balkonów. Czym są daszki tarasowe z poliwęglanu?

Daszki tarasowe to nic innego, jak wykonane z trwałego poliwęglanu komorowego zadaszenia. Dzięki bogatej ofercie, w sprzedaży dostępne są daszki w różnych kolorach oraz rozmiarach, co umożliwia ich idealne dopasowanie do wielkości drzwi, a nawet wielkości tarasu. Czym charakteryzują się daszki z poliwęglanu na taras?

Poliwęglan komorowy to trwały oraz solidny materiał, odporny nie tylko na warunki atmosferyczne, ale również ogień. Chroni przed szkodliwym promieniowaniem, a przy tym  z łatwością można go formować, nadając mu dowolny kształt. Przepuszcza światło, dlatego pomimo zastosowania zadaszenia na tarasie czy balkonie, nie zacieni go, a łatwy montaż daszka sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. 

Daszek na balkon z poliwęglanu doskonałą ochroną roślin

Daszek nad balkonem z poliwęglanu, jest doskonałą ochroną nie tylko balkonu, ale znajdujących się na nim przedmiotów i roślin. Świetnie sprawdzi się w przypadku uprawy kwiatów, które źle znoszą kapryśną pogodę. Zapewniają osłonę  przed opadami, wiatrem, oraz stanowią osłonę termoizolacyjną. Wytrzymały materiał, przepuszczający światło, stanowi doskonałe warunki do uprawy roślin, które z powodzeniem umieścić można nawet na barierkach, gdyż rozmaite rozmiary, umożliwiają zabezpieczenie dużej powierzchni. 

Oprócz zadaszenia całej powierzchni balkonu równie popularny jest daszek nad drzwi balkonowe. Stosuje się go głównie po to, aby zwiększyć komfort codziennych czynności oraz zabezpieczyć drzwi przed przedwczesnym niszczeniem. Drugim powodem, jest osłonięcie wejścia przed zalegającym śniegiem, a nawet osłona przed słońcem. W przypadku zacienienia wystarczy zdecydować się na ciemne daszki, które ograniczają przepuszczalności promieni słonecznych. W takim przypadku zaledwie około 40% promieni dostaje się na taras, a zdecydowanie mniej, do mieszkania. 

Najpopularniejsze kształty zadaszenia tarasów

Daszki tarasowe z poliwęglanu najczęściej produkowane są w kształcie prostokątów. Dzięki łatwiej obróbce materiału można wykonać z niego niemal; dowolny kształt. W sprzedaży dostępne są więc daszki prostokątne, kwadratowe, a nawet owalne. Najczęściej łączy się z metalem lub drewnem, który jest łatwy w montażu. Jest dość lekkim materiałem, dlatego jego przymocowanie, nie powinno stanowić większego problemu.

Zadaszenie tarasu lub balkonu można wykonać samodzielnie. W zestawie znajduje się daszek oraz specjalne śruby, za pomocą których, można przymocować daszek do elewacji lub ściany budynku. Montaż jest prosty i szybki. Cały proces zajmuje zaledwie 30 minut, a jedyne co jest potrzebne, to wkrętarka lub śrubokręt. 

Zadaszenia z poliwęglanu komorowego sprawdzi się w wielu miejscach. Prócz ochrony, jego zamontowanie podnosi komfort oraz sprawia, że taras prezentuje się estetycznie. Ze względu na wysoką trwałość materiału, daszki tarasowe i balkonowe, to inwestycja na długie lata, a bogata oferta kolorystyczna umożliwi wkomponowanie ich w dowolnym miejscu. To wszystko sprawia, że zadaszenia cieszą się tak dużym zainteresowaniem.