Blog

Do jakiego wystroju będą pasować daszki z kolekcji Classic i Retro?

Zadaszenie do drzwi wejściowych stanowi wizytówkę. Pokazuje stosunek właścicieli domu i domowników do gości. Pozwala chwilę odpocząć i zaczekać w komfortowych warunkach na gospodarzy. Daszek może być także piękną ozdobą, która przyciąga wzrok.

Daszki nad drzwi z poliwęglanu Classic

Gotowy daszek z poliwęglanu z serii Classic charakteryzuje się prostą strukturą. Dzięki temu jest lekkie, a jednocześnie doskonale chroni przed deszczem, gradem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Ascetyczna forma daszków doskonale komponuje się zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym stylem budynków.

Minimalistyczne daszki nad drzwi Classic równie dobrze jak nad wejściem, mogą być montowane nad balkonami lub tarasami. Razem ze ściankami działowymi tworzą bezpieczny azyl, wolny od niepogody lub ukradkowych spojrzeń sąsiadów.

Modele są estetycznie wykonane i świetnie wyglądają w zestawieniu z różnymi typami drzwi. Daszek z poliwęglanu prosty może być w formie transparentnej lub z zaciemnieniem. Oznacza to, że przepuszcza światło. Jednocześnie wymaga większej dbałości o stan czystości, ponieważ bardziej uwidacznia zabrudzenia.

Zadaszenie występuje w trzech wersjach kolorystycznych: białej, brązowej oraz antracytowej. Dzięki temu można łatwo wybrać model do własnych drzwi. Gotowy daszek z poliwęglanu jest dostępny w kilku wariantach konstrukcyjnych:

  • daszek Arcus – ma kształt markizy. Występuje z uszczelką przy ścianie i układem odprowadzającym wodę,
  • zadaszenie Kamis – daszek opiera się na wygiętych wspornikach, jednospadowy, przypomina wyglądem okap,
  • daszek Agat – ma formę łuku, przypiętego dwoma naciągami do ściany,
  • zadaszenie Meles – płaski, uszczelniany daszek, wyposażony w rynienkę. Jest dostępny w dwóch różnych wymiarach, jego konstrukcja wykorzystuje aluminiowe profile,
  • daszek Largo – markiza opierająca się na dwóch, innowacyjnych podporach.

Każdy daszek z poliwęglanu komorowego jest odporny na oddziaływanie promieni UV. Chroni także przed osadzaniem się dużych warstw śniegu. Stojąc pod taką osłoną można poczuć się w pełni bezpiecznie.

Daszek z poliwęglanu litego Retro

Linia produktów Retro to połączenie współczesnej technologii i tradycyjnej formy. Zadaszenia z tej kolekcji charakteryzują się wysublimowanym stylem, który pasuje do wejść wymagających dbałości o detale. Daszek poliwęglanowy doskonale imituje konstrukcje ze szkła, a jednocześnie nie jest podatny na stłuczenie. Odporny na uderzenie, nie zmienia pierwotnego kształtu pod wpływem nacisku.

Daszki nad drzwi Retro charakteryzują się lekkością formy, a także wagi – nie wymagają ciężkich architektonicznych form. Są także proste w montażu i łatwo jest je utrzymać w porządku. Dzięki temu są praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem, którego nie powstydzi się żaden gospodarz domu.

Dużą popularnością wśród architektów i projektantów cieszy się daszek z poliwęglanu litego. Ten materiał jest często używany do budowy wiat, osłon przed wiatrem oraz do ochrony różnych miejsc przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Solidne konstrukcje są trwałe, solidne i co najważniejsze – mogą przetrwać w niezmienionym stanie wiele lat.

Daszki nad drzwi z akrylu

Materiał akrylowy to jedno z najpopularniejszych syntetycznych tworzyw. Ma właściwości sprężyste, nie odkształca się i nie gniecie. Odporność na obciążenia mechaniczne gwarantuje skuteczną ochronę przed działaniem lodu i opadów gradu. Akryl nie wymaga również specjalnego traktowania, dlatego stanowi idealny surowiec do robienia zadaszeń. Nie łapie zabrudzeń, więc nie trzeba go wcale czyścić.

Akryl nie jest podatny na działanie soli, kwasów i nie kruszeje pod wpływem zmian temperatur. Przepuszcza światło, a jednocześnie nie zmienia swojej barwy pod wpływem promieni UV. Nawet długie lata po zakupie, daszek na drzwi z akrylu może zachwycać kolorystyką i estetycznym wyglądem. Jego powłoka nie jest podatna na korozję i szkodliwe czynniki.

Zadaszenie nad drzwi akrylowe z serii Modern i Trendy może być wykorzystywane w różnych aranżacjach architektonicznych, niezależnie od stylu i koncepcji dekoratorskich.

Dodaj komentarz