Blog

Daszki nad drzwi – półokrągły czy płaski?

Daszki nad drzwi wybierane są przez wielu inwestorów, gdyż zapewniają dużo korzyści, zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych. Jeśli jeszcze nie mamy zadaszenia drzwi wejściowych, warto o nim pomyśleć. Nim jednak zdecydujemy się na kupno konkretnego modelu, powinniśmy dowiedzieć się o nich najważniejszych informacji, między innymi, czym charakteryzuje się daszek nad drzwi płaski i półokrągły.

Jaki daszek? Materiał ma znaczenie

Każdy, kto zdecydował się na daszek nad drzwi, cieszy się z podjętej decyzji, bo mimo niepozornych rozmiarów, ta mała konstrukcja doskonale komponuje się z bryłą budynku i ma niezwykle praktyczne zastosowanie. Nie tylko stylowo się prezentuje, wzbogacając dobry wygląd budynku, ale przede wszystkim zapewnia ochronę przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi różnego rodzaju, poczynając od opadów różnego rodzaju, a kończąc na dokuczliwym promieniowaniu słonecznym, co jest zwłaszcza intensywne letnią porą. Za te same cechy ceni się też daszek nad balkon. Żeby jednak być w pełni zadowolonym z posiadanego zadaszenia, trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Wśród najważniejszych czynników bez wątpienia jest materiał, z jakiego został wykonany daszek nad wejściem. Tutaj zdecydowanie prym wiodą daszki poliwęglanowe, czyli z tworzywa sztucznego o doskonałych właściwościach, dlatego też stosowany jest powszechnie w budownictwie i architekturze. Daszki z poliwęglanu przypominają szkło, ale nie są tak ciężkie, jak ten materiał, mają wysoką przezroczystość, wykazują duża udarność, co oznacza odporność na uderzenia. Na uwagę zwracają też właściwości termiczne poliwęglanu, dlatego też niestraszne mu temperatury w zakresie od -30°C do +120°C.

Szerokie zastosowanie poliwęglanu

Nieprzypadkowo zadaszenia z poliwęglanu litego i poliwęglanu komorowego są bardzo popularne, zwłaszcza że oferowane są daszki płaski nad drzwi, ale i półokrągłe, co pozwala na dopasowanie takiego kształtu, jaki nam się bardziej podoba i jaki lepiej się komponuje z bryłą budynku. Jak już wspomnieliśmy, bardzo często spotkać można również zadaszenia tarasu z poliwęglanu czy zadaszenia balkonowe. Poliwęglan jednak wykorzystywany jest nie tylko w budownictwie indywidualnym, bo także w przypadku obiektów użyteczności publicznej chętnie się po niego sięga, na przykład do budowy wiat dworcowych czy zadaszeń przystankowych, nie mówiąc już o większych obiektach (sportowych, handlowych itp.).

Daszek płaski – kiedy to dobre rozwiązanie?

Wiemy już, że poliwęglan to doskonały materiał na daszki i to niezależnie od tego, w jakim miejscu chcemy go zamontować. Zastanówmy się teraz, jaki lepiej wybrać – półokrągły czy płaski. To oczywiście zależy od kilku czynników, a przede wszystkim od naszego gustu i wyglądu budynku.

Daszek płaski pasuje bardziej do budownictwa nowoczesnego, gdyż jego prosty i nieskomplikowany kształt doskonale komponuje się z taką bryłą budynku. Nieprzypadkowo to właśnie taki model wybierają inwestorzy, dla których najważniejsze są innowacyjne rozwiązania. Taki model daszka świetnie chroni przed różnymi negatywnymi czynnikami – opadami, słońcem itp., nie zaburzając jednocześnie dobrej prezencji całego budynku. Doskonale wtapia się w otoczenie.

Poszukując ciekawego modelu daszka płaskiego, polecamy bardzo atrakcyjny daszek Kamis z serii Modern. Jego uniwersalny, prosty i ponadczasowy kształt sprawia, że idealnie wpisuje się w styl bryły budynku. Wykonany z najwyższej klasy materiałów używany jest powszechnie do budynków mieszkalnych oraz komercyjnych. Dostępny w wersji transparentnej i satynowej, więc łatwo dopasować odpowiednie rozwiązanie do własnych potrzeb.

Daszek półokrągły – dla kogo odpowiedni? Jaki wybrać?

Daszek półokrągły ma to samo praktyczne zastosowanie, co daszek płaski, a więc jego najważniejszym zadaniem jest ochrona przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki jego obecności chronimy więc drzwi, ale też zwiększamy codzienny komfort korzystania z własnego domu. Nie zapominajmy jednakowoż o tym, jak atrakcyjnie prezentuje, zwłaszcza w domach o bardziej tradycyjnym wyglądzie. Wpływa na to jego lekko łukowaty kształt. Polecamy szczególnie daszek Alba, który jest jednym z produktów kolekcji Retro, gdzie funkcjonalność i trwałość spotykają się z ponadczasową stylistyką wykonania. Został on wykonany w stylistyce klasycznej, o czym świadczą zaokrąglone kształty i wsporniki aluminiowe, malowane proszkowo na kolor biały lub antracytowy.

Odpowiadając więc na zadanie w tytule pytanie, odpowiemy – to zależy, czego oczekujemy i jak prezentuje się wygląd naszego domu. Niemniej, oba kształty prezentują się świetnie, zwłaszcza jak są wykonane z poliwęglanu.

Dodaj komentarz