Blog

Daszek poliwęglanowy nie tylko nad wejściem do domu? Poznaj zastosowania daszków (nie tylko) nad drzwi

Poliwęglanowy daszek nad drzwi to bardzo praktyczne oraz estetyczne rozwiązanie. Nic dziwnego. Lekkie panele poliwęglanowe prezentują się zawsze bardzo stylowo. Jeśli weźmiemy pod uwagę również niemal doskonałe parametry tego materiału to śmiało można mówić o produkcie optymalnym! Gdzie jeszcze egzamin zdadzą funkcjonalne daszki z poliwęglanu?

Poliwęglanowe daszki nad drzwi – styl ma znaczenie

Zadaszenie drzwi wejściowych to element małej architektury, który obok oczywistej użyteczności w dużej mierze wpływa na estetykę budynku. Dlatego tak bardzo ważny jest dobór odpowiedniego daszka, który będzie szedł w parze ze stylem domu oraz jego bryłą. Klienci bardzo cenią sobie lekkie i stylowe daszki nad drzwi z poliwęglanu. Dostępne są one dziś na rynku w bardzo wielu odsłonach. Bezproblemowo można więc dopasować odpowiedni produkt do każdego budynku.

Wybierając nowoczesny daszek nad drzwi warto kierować się zasadą mniej znaczy więcej. Przy modernistycznych budynkach zalecane jest zadaszenie nad drzwi o nieskomplikowanej konstrukcji, opartej na profilach aluminiowych i panelach z poliwęglanu. Można również zdecydować się na minimalistyczny daszek nad drzwi ze ściankami bocznymi, który będzie pełnił rolę wiatrołapu.

Jaką formę powinien posiadać nowoczesny daszek nad drzwi? Płaski element będzie idealnie pasował do prostej bryły budynku. Bardzo efektownie prezentuje się również lekko pochylony, płaski daszek nad wejściem zamocowany na odciągach. A może lepiej zdecydować się na daszek łukowy? Jeśli jego stylistyka jest minimalistyczna to jest to na pewno opcja warta uwagi. Daszki poliwęglanowe o bardziej masywnej, aluminiowej konstrukcji będą idealnie współgrać z nowoczesnymi budynkami nawiązującymi do stylu industrialnego.

Poliwęglanowy daszek płaski nad drzwi sprawdzi się świetnie również przy budynkach tradycyjnych. W tym przypadku śmiało pokusić się można o bardziej bogatą jego konstrukcję. Idealnym wyborem okaże się daszek retro z dekoracyjnymi wspornikami. Oczywiście w tej roli doskonale odnajdą się również daszki o kształcie łuku.

Dlaczego warto zainwestować w praktyczne daszki z poliwęglanu?

Bez wątpienia, zadaszenie nad wejściem do domu to bardzo przydatny element. Zarówno domownicy, jak i ich goście już nigdy nie będą moknąć stojąc pod drzwiami. Daszek pozwoli na spokojne odłożenie zakupów, przygotowanie kluczy, czy też rozłożenie parasolki.

Jakimi jeszcze innymi, użytecznymi zaletami zachwycają daszki nad drzwi? Na pewno chronią drzwi wejściowe przez nadmiernym nasłonecznieniem i wilgocią. Doskonałymi parametrami pochwalić się mogą daszki poliwęglanowe, które skutecznie blokują szkodliwe promieniowanie UV. Jednocześnie, przezroczyste panele zapewniają dostęp do światła. Klienci spragnieni cienia przy wejściu do domu mogą wybrać poliwęglan mleczny lub zaciemniony.

Poliwęglanowy daszek nad drzwi wejściowe jest bardzo trwałym elementem. Odpornym na ewentualne odkształcenie, uszkodzenie czy pęknięcie. Materiał prezentuje się w stanie niezmienionym przez długie lata. Poliwęglan świetnie znosi rozmaite warunki atmosferyczne, w tym wysokie temperatury, silne nasłonecznienie i mróz. Taki daszek nad wejściem łatwo jest utrzymać w czystości. Na rynku dostępne są gotowe zestawy do samodzielnego montażu.

Użyteczne daszki poliwęglanowe – gdzie jeszcze znajdują zastosowanie?

Daszek nad drzwiami wejściowymi do domu to nie jedyna możliwość zastosowania tego wszechstronnego materiału. Jakie jeszcze inne zadaszenia tworzyć można przy użyciu poliwęglanu? Może być to na przykład praktyczny daszek na balkon. Bywa, że tym sposobem powstaje oryginalna przestrzeń stanowiąca przedłużenie salonu. Gdy mamy do czynienia z blokiem lub kamienicą to na zamontowanie daszka potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia. Dodatkowo, gdy budynek znajduje się w rejestrze zabytków to niezbędna okaże się także zgoda konserwatora zabytków.

Daszki z poliwęglanu doskonale sprawdzą się nad przydomowymi tarasami. Bywa jednak, że w ogrodzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na stworzenie prywatnej przestrzeni z tarasem. Świetnym pomysłem może być wówczas zamocowanie dłuższego daszka przy elewacji budynku. Tym sposobem powstanie kameralne, wypoczynkowe miejsce osłonięte przed słońcem. Wąski daszek mocowany jest jedynie do ściany i nie ingeruje w podłoże.

Kolejne przykłady to daszki poliwęglanowe nad wiatami, altanami czy ogrodami zimowymi. Popularne jest również tworzenie świetlików dachowych z poliwęglanu w garażach czy warsztatach. Daszki z poliwęglanu mogą osłaniać przestrzeń na odpady przy domu lub na osiedlach, ale także chronić miejsce składowania na przykład różnych narzędzi czy urządzeń. Coraz częściej spotyka się sufity podwieszane stworzone z wykorzystaniem paneli poliwęglanowych.

Większe daszki z poliwęglanu XXL można montować przy obiektach użyteczności publicznej. Nad miejscami parkingowymi, witrynami sklepowymi czy wiatami przystankowymi. Lekkie zadaszenia poliwęglanowe zdadzą egzamin nad alejkami na bazarach.

Warto interesować się daszkami o budowie modułowej. Wówczas możliwe będzie dowolne zwiększanie lub zmniejszanie ich wymiarów. Jeśli chodzi o daszki poliwęglanowe to każdorazowo trzeba odpowiednio dopasować grubość poliwęglanu do rodzaju zadaszenia. Niezbędne jest również zadbanie o to, by daszek posiadał odpowiednią konstrukcję i kształt. Konieczny jest skuteczny system odprowadzania wody. Bywa, że jedyną opcją jest zamówienie poliwęglanowego zadaszenia na wymiar.

Dodaj komentarz