Blog

Czy warto zainwestować w ścianki boczne przy drzwiach wejściowych?

Czy warto zainwestować w ścianki boczne przy drzwiach wejściowych?

Wchodząc do domu, za każdym razem na chwilę zatrzymujemy się przed drzwiami, żeby chociażby znaleźć klucze i otworzyć nimi zamek. O ile nie stanowi to dla nas żadnego problemu na co dzień, tak podczas deszczu lub silnego wiatru z pewnością nie jest to nic przyjemnego. W trakcie takiej pogody bardzo szybko docenimy nawet małe zadaszenie. Jednak, żeby móc stworzyć pełen przedsionek przed drzwiami wejściowymi, warto zwrócić uwagę także na ścianki boczne.

Ścianki boczne jako ochrona przed niesprzyjającą pogodą

Główną rolą bocznych ścianek przed drzwiami jest kwestia praktyczna. Decydując się na nie, tworzymy w pełni skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zarówno dla nas samych, jak i odwiedzających nas gości. Silny wiatr, deszcz lub grad bez dwóch zdań nie są niczym przyjemnym, kiedy czekamy, aż ktoś otworzy nam drzwi.

Dodatkowo ścianki boczne świetnie sprawdzają się przy blokowaniu przedostawania się wilgoci do środka domu. Zdarza się bowiem tak, że czasami w trakcie deszczu musimy mimo wszystko wyjść na zewnątrz. Wówczas bardzo łatwo jest o to, że przynajmniej trochę wody przedostanie się do werandy lub na przedpokój. Natomiast instalując ścianki boczne, możemy o tym zapomnieć. W ten sposób bez żadnych obaw można otwierać drzwi bez konieczności późniejszego zmywania podłogi. Sprawdza się to szczególnie podczas jesieni oraz zimy. Wtedy każdy porywisty wiatr w znacznym stopniu wpływa na temperaturę wewnątrz budynku.

Chociaż większość z nas lubi korzystać z typowo letniej pogody, dobrze jest pamiętać także o szkodliwym działaniu promieniowania słonecznego. Dotyczy to zarówno nas oraz samego budynku. W tym przypadku również sprawdzają się ścianki boczne, ponieważ w ciepłych miesiącach pełnią one rolę parasola, który chroni wejście przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Ścianki boczne a zabezpieczenie drzwi

Boczne ścianki przed wejściem do domu to nie tylko ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi dla nas, ale i nawet dla samych drzwi. Nadmierny deszcz, śnieg czy długotrwałe promieniowanie UV może z czasem zacząć wpływać na ich wygląd. Z racji, że jest to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów domu, warto zastanowić się nad ich ochroną.

Odpowiedzią na to są właśnie ścianki boczne, które będą stanowić barierę przed niesprzyjającą pogodą. Jedyny warunek, o jaki trzeba zadbać to odpowiednie dopasowanie wymiarów do drzwi. Dobrym wyborem może okazać się na przykład Ścianka Uniwersalna z Akrylu, która z łatwością spełnia swoje zadania. Jej aluminiowa konstrukcja utrwalona malowaniem proszkowym sprawia, że z łatwością sprosta złej pogodzie. Dodatkowo dostępna jest w wariancie z satynowym wypełnieniem, które pozwoli Ci na jeszcze więcej prywatności. Dostępna jest również klasyczna, wersja przejrzysta.

Konserwacja ścianek bocznych

Ścianki boczne są wykonywane z pewnych oraz trwałych materiałów, a stosowane rozwiązania mają za zadanie spełniać nasze oczekiwania długimi latami. Jednakże tak, jak wszystko, one także potrzebują swojej konserwacji, aby mogły bezproblemowo pełnić swoją rolę. W tym przypadku – podobnie jak u innych tworzyw sztucznych – jest to wyjątkowo łatwe i nie wymaga z naszej strony większego zaangażowania. Najpopularniejszym materiałem w ściankach bocznych jest poliwęglan. Jego struktura sama w sobie zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń czy osadu na swojej powierzchni.

Dlatego też nie ma potrzeby, żeby podczas czyszczenia sięgać po mocniejsze i bardziej radykalne środki czystości. Wystarczą jedynie delikatne preparaty takie, jak najzwyczajniejszy płyn do naczyń, który można nałożyć na miękką ścierkę. Sięgając po nie, możemy być spokojni o to, że unikniemy jakichkolwiek zarysowań czy uszkodzeń ścianki. Za to po spłukaniu całej powierzchni wodą, dobrze jest postawić na ściągaczkę z gumowymi piórami.

Czy ścianki boczne z poliwęglanu do dobry wybór?

Zdecydowanie najczęściej wybieranymi ściankami bocznymi są te, wykonane z poliwęglanu. Cieszą się tak dużą popularnością między innymi przez to, że tytułowy materiał odznacza się wyjątkową trwałością na różnego rodzaju uszkodzenia. To sprawia, że ścianki te bez żadnego problemu są wieloletnią inwestycją.

Jednak poza samymi kwestiami praktycznymi, jest to także estetyczny dodatek, który ozdobi nasze wejście do domu. Poliwęglan sam w sobie jest przezroczystym materiałem, dlatego modele takie, jak Ścianka Uniwersalna z Poliwęglanu pozwalają na swobodny przepływ światła, przy tym nieco urozmaicając drzwi. Natomiast jeśli zależy Ci na większej prywatności, lepszym wyborem będzie dla Ciebie wersja z płytą dymną. Przy tym wszystkim takie ścianki mogą pochwalić się szczególnie łatwym montażem, który nie wymaga od nas ani specjalistycznego sprzętu, ani większego doświadczenia w tym temacie.

Ścianki boczne to doskonała metoda na ochronę zarówno nas samych w trakcie wchodzenia do domu, jak i dla drzwi. W ten sposób stanowią praktyczny dodatek, który dodatkowo zdobi nasz budynek.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz