Blog

Czy daszki z poliwęglanu są alternatywą dla szklanych daszków nad drzwi?

Daszki szklane – czy warto je wybrać?

Daszki można uznać za dodatkową część architektury miejskiej. Rzeczywiście cieszą się one coraz większą popularnością. Wiele inwestorów prywatnych, a także właścicieli firm umieszcza je nad drzwiami, by w ten sposób zyskać jeszcze ciekawszą aranżację zewnętrzną czy po prostu ochronę przed opadami. Szklane zadaszenie nad wejściem jest często wybierane ze względu na trwałość, ale też przepuszczalność światła. Szklany daszek nad drzwi nie blokuje światła i to nawet w sytuacji, gdy jest zamontowany płasko pomiędzy budynkami. Daszki są odporne na warunki atmosferyczne. Sprawdzą się zarówno w trakcie upałów, jak i mrozów. Oczywiście trzeba też wiedzieć, że zapewniają ochronę nie tylko osób, które pod nimi stoją, ale też ochronę ścian, drzwi czy podłogi. Montaż może być wykonany na belkach wspornych. Wtedy też płyty szkła umieszcza się na prostych belkach, które są przytwierdzone do ściany. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest montaż na cięgnach. W takim przypadku płyty szkła montuje się za pomocą metalowego pręta, który następnie naciągnięty jest pod odpowiednim kątem. Wtedy też nadaje konstrukcji pozycję płaską czy też pochyloną. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że wadą daszków ze szkła może być ich cena. Dodatkowo daszek szklany nad drzwi wejściowe nie jest bardzo odporny na zabrudzenia, które są widoczne na jego powierzchni.

Daszki poliwęglanowe – dobry wybór dla wymagających

Wybierając daszek nad drzwi trzeba pamiętać, by zapewniał on ochronę przed deszczem, śniegiem czy wilgocią, ale też np. ułatwiał odpływ deszczówki. Rzecz jasna trwałość i niezawodność to kolejne zalety, ale nie oszukujmy się i cena ma znaczenie. Nie trzeba wcale wybierać daszków szklanych, gdyż równie dobrze sprawdzą się daszki poliwęglanowe. Przyjrzyjmy się im dokładnie. Poliwęglan jest tworzywem sztucznym o niewielkiej wadze, za to o naprawdę dobrych parametrach technicznych. Oznacza to, że daszki z poliwęglanu są odporne na obciążenia, zmienne warunki atmosferyczne, a do tego niestraszne im gradobicie. Bardzo dobrze znoszą pełen zakres temperatur od minus 40 do nawet 120 stopni Celsjusza. A więc mróz czy upał nie spowodują uszkodzenia ich faktury.

Warto jeszcze wiedzieć, że daszek z poliwęglanu nad drzwi wejściowe będzie stosunkowo sztywny, a do tego zapewni ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Daszek nad drzwi z poliwęglanu ma też dobre właściwości termoizolacyjne. Oczywiście musimy też wspomnieć o przepuszczalności światła, która także jest na wysokim poziomie, chyba że wybierzecie daszki dymione, które przepuszczają do 40% światła. Daszek z poliwęglanu można umieścić nie tylko nad drzwiami, można go także wykorzystać w obiektach sportowych, handlowych bądź przemysłowych. Nada się on do szklarni. Sprawdzi się jako zadaszenie tarasu. Kolejną zaletą jest estetyka. Rzeczywiście daszki z poliwęglanu świetnie się prezentują i pasują zarówno do budynków o nowoczesnej architekturze, jak i tej klasycznej czy nawet retro. Pod takim daszkiem można pracować na świeżym powietrzu, a przy tym zyskuje się ochronę przed deszczem czy słońcem.

Daszek z poliwęglanu czy szklany – co wybrać?

Daszki poliwęglanowe są rzeczywiście doskonałą alternatywą dla daszków szklanych. Przede wszystkim mają doskonałe parametry techniczne. Można też powiedzieć, że mają pewną przewagę nad daszkami szklanymi. Już tłumaczymy, z czego ona wynika. Trzeba wiedzieć, że zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości niż daszki szklane. Zabrudzenia nie są tak widoczne. Jednocześnie nie pojawiają się smugi. Kolejną przewagą jest fakt, iż cena daszków z poliwęglanu jest niższa. Jeżeli więc zależy Wam na oszczędności, a przy tym świetnych parametrach technicznych, to zadaszenie drzwi z poliwęglanu będzie dla Was najlepszym wyborem. Zapewne pojawi się jeszcze pytanie – co z trwałością? I tutaj odpowiedź może być tylko jedna – daszki z poliwęglanu są bardzo trwałe i mogą służyć przez lata. Nie wymagają przy tym żadnej konserwacji i podobnie jak w przypadku daszków szklanych ich montaż jest prosty, łatwy oraz szybki.

Dodaj komentarz