Blog

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli ogrodowych na balkon lub taras?

W trakcie wyboru mebli na balkon lub taras należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zobacz o czym warto pamiętać przy doborze mebli zewnętrznych i jak najlepiej wybrać meble ogrodowe. Zasady doboru mebli na balkon lub taras są zawsze podobne, niezależnie od tego czy masz zamiar wyposażyć mały, przydomowy taras czy dużą altanę, która jest w stanie pomieścić kilkadziesiąt osób.

Po pierwsze – cena

Pierwszy element który warto wziąć pod uwagę to cena. Przed zakupem powinniśmy przeliczyć, na ile możemy sobie pozwolić finansowo. Zakupy mebli balkonowych lub tarasowych, warto zrobić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu albo po zakończeniu, kiedy producenci i sklepy przeprowadzają tzw. „czyszczenie magazynu” i znacząco obniżają ceny. Niektóre sklepy i niektórzy producenci także w czasie trwania sezonu przeprowadzają promocje na wybrane produkty. Taka promocja obowiązuje aktualnie w sklepie internetowym arctom.pl na Stół Campingowy Lifetime i dwie ławki.

Przed zakupem mebli outdoorowych trzeba też zastanowić się nad miejscem, gdzie chcemy ustawić nowe meble. Nierozsądny bowiem będzie zakup dużego stołu i ławek na niewielki balkon. Meble należy dobrać, tak aby były dopasowane do miejsca docelowego. Przemyślmy więc dokładnie jaką przestrzeń mogą zajmować meble zewnętrzne – jak chcemy zagospodarować nasz balkon lub taras.

Po drugie – wygląd

Podobnie jak przy wystroju wnętrza, także wyposażenie naszego ogrodu, balkonu czy tarasu musi być wcześniej przemyślane. W przypadku mebli ważny jest kształt i kolor. Jeśli nasza zewnętrzna przestrzeń przed domem jest zbudowana z łuków i delikatnych załamań, warto zdecydować się na meble zewnętrzne o zaokrąglanych zakończeniach i delikatnych stonowanych kolorach. Elementy tarasu lub balkonu, które powinny współgrać z meblami zewnętrznymi to np. daszki nad drzwi, zadaszenia tarasów, lampy zewnętrzne.  Jeżeli wygląd naszego tarasu ma bardziej drapieżny charakter, szukajmy mebli w jaskrawych kolorach i ostrych rogach. Kierujmy się też stylem. Zabytkowy drewniany stół w nowoczesnym ogrodzie, gdzie dominuje metal i szkło nie będzie po prostu pasować. Czasami warto postawić na prostotę i zdrowy rozsądek!

Po trzecie – materiał

Ostatnią rzeczą, od której będzie zależał sposób konserwacji i metody zabezpieczania mebli, to wybór materiału, z którego są zbudowane. Najbardziej popularnym i uniwersalnym materiałem jest drewno. Drewniane meble, prawidłowo zabezpieczone, mogą służyć przez wiele lat, zachowując wszystkie pożądane właściwości. Meble zrobione z metalu, choć czasami ciężkie i wymagające zabezpieczenia przed korozją, potrafią nadać tarasom nowoczesnego wyglądu. Ostatnim materiałem warto zainteresować się, gdy szukamy materiału praktycznego, łatwego w czyszczeniu i lekkiego. Meble z tworzyw sztucznych posiadają te właściwości.

 

Niezależnie od tego jakie meble wybierzemy, pamiętajmy że to na nich będziemy odpoczywać, delektować się pyszną kawą lub jeść ulubione lody w upalny dzień. Wybierzmy więc taki zestaw, aby jego wygląd, kształt, jakość wykonania i oferowany komfort, spełniał nasze oczekiwania. Zastanówmy się również czy dobrym pomysłem nie będzie również zakup zadaszenia nad drzwi, które mogłoby dodać uroku do całego domu i jednocześnie zapewnić ochronę drzwi przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Dodaj komentarz