Blog

Daszki nad drzwi i zadaszenie balkonu – jakie korzyści?

Co daje daszek nad drzwiami?

Urządzając dom staramy się zawsze zadbać o to, by był funkcjonalny, a przy tym wyglądał atrakcyjnie. Wielu właścicieli domów zastanawia się zatem, czy montowanie zadaszenia nad drzwiami zewnętrznymi ma sens?

Mieszkamy w strefie klimatycznej, która nas nie rozpieszcza. Siarczysty mróz, grad, porywisty wiatr i ostre słońce pojawiają się niemal każdego roku. Wielu producentów drzwi zastrzega sobie w warunkach gwarancji, że będzie ona obowiązywała jedynie wówczas, gdy zabezpieczone zostaną daszkiem. Stanowi on więc ochronę drzwi przed czynnikami zewnętrznymi, ale również Twoich gości, czy Ciebie samego, gdy szukasz kluczy, a deszcz zalewa oczy. Zadaszenie cenią sobie także miłośnicy kwiatów, którzy chcą mieć przy wejściu do domu doniczkę z atrakcyjnymi roślinami.

Poza praktycznymi funkcjami daszku, odpowiednio dobrany może stanowić dekorację. Na rynku istnieje bogaty wybór wzorów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz ozdobić wejście do swojego domu, zamontuj daszek charakterystyczny, może nawet bogato zdobiony. Jeśli natomiast uważasz, że daszek nie wyglądałby estetycznie, zakup całkowicie przeźroczysty, który będzie niemal niewidoczny na pierwszy rzut oka.

Dlaczego warto montować daszek na balkon?

Mieszkanie w bloku wiąże się z wieloma ograniczeniami. Musimy liczyć się z posiadaniem sąsiadów za ścianą, a także zwykle nie mamy dostępu do własnej zielonej przestrzeni. Balkon stanowi pewnego rodzaju namiastkę ogródka. Możemy się na nim zrelaksować, wypić kawę, zorganizować dzieciom zabawę, czy wypuścić psa, który chętnie przeleżałby na powietrzu cały dzień. Aby balkon lepiej oddawał klimat ogrodu, często ustawiamy na nim kwiaty i rośliny. Te doniczkowe jednak zwykle są bardziej delikatne, niż te, które sadzimy w ogrodach. Zadaszenie balkonu może osłonić Twój mini ogródek przed ulewnym deszczem, gradem, a także intensywnym słońcem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Ty i Twoi najbliżsi możecie cieszyć się własnym balkonem znacznie częściej.

Jaki daszek nad drzwi wybrać?

Kiedy już wiesz, że potrzebujesz zadaszenia, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju? Blaszany, szklany, czy może z poliwęglanu? Blacha wychodzi już z mody, zabiera światło i nie wygląda korzystnie. Najchętniej wybierane są teraz transparentne daszki z poliwęglanu. Jest to tworzywo znacznie tańsze niż szkło, a równie efektowne. Wybierając nieco przydymione, zapewnisz sobie dodatkową ochronę przed słońcem, jeśli natomiast zależy Ci na jak największej ilości światła i jednoczesnej ochronie przed szkodliwymi promieniami UV, kup daszek bezbarwny.

Dobrej jakości daszki poliwęglanowe znajdziesz na: https://arctom.pl/pl/3-trendy. Oferowane produkty są niezwykle wytrzymałe i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Cieszą się one dużym powodzeniem nie tylko w Polsce, ale też w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Słowacji, Szwecji i w innych krajach Unii Europejskiej.

Zadbaj o kondycję swoich drzwi, a także komfort własny, swoich gości i roślin. Zamontuj zadaszenie nad swoimi drzwiami. Zadasz swój balkon i taras, by cieszyć się własną przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody.

Dodaj komentarz