Blog - Daszki nad drzwi bez tajemnic

Daszki nad drzwi – jak odpowiednio dopasować rodzaj i wielkość?

Coraz więcej osób decyduje się na daszek nad drzwi. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest funkcjonalne, zapewnia też wygodę i zwiększa bezpieczeństwo. Oczywiście nie można zapominać, że daszki nad drzwi poprawiają walory estetyczne danego budynku. Jak odpowiednio dopasować rodzaj i wielkość daszku?

label
remove_red_eye 135 odsłony

Czy daszki z poliwęglanu są alternatywą dla szklanych daszków nad drzwi?

Odpowiednie zadaszenie umieszczone nad drzwiami zapewnia większą wygodę oraz bezpieczeństwo. Chroni też przed opadami deszczu oraz śniegu, a nawet podmuchami wiatru. Tutaj pojawia się jednak pytanie - jakie modele daszków nad drzwi wybrać? Czy daszki z poliwęglanu są alternatywą dla szklanych daszków nad drzwi?

label
remove_red_eye 41 odsłony

Przegląd daszków nad drzwi – rozwiązania dla Twojego domu w wersji budżetowej

Jaki daszek nad drzwi wejściowe wybrać, żeby nie przepłacić, a jednocześnie cieszyć się trwałą i estetyczną ochroną? Wśród najczęściej polecanych modeli znajdują się przede wszystkim daszki poliwęglanowe wyróżniające się odpornością i lekkością konstrukcji. Czy można je kupić za niewielkie pieniądze? Oczywiście!

label
remove_red_eye 255 odsłony

Zadaszenie tarasu i balkonu – postaw na sprawdzone rozwiązania

Balkony i tarasy pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem bez wychodzenia z domu. Warunki pogodowe mogą to jednak utrudniać, a kto chciałby relaksować się na tarasie podczas zacinającego deszczu? 

label
remove_red_eye 65 odsłony

Czy daszek nad drzwi jest szczelny?

Daszki nad drzwi mają za zadanie chronić wejście do domu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi jak deszcz czy śnieg. Ochrona ta przekłada się na wygodę, gdy nawet w silnym deszczu można spokojnie wyjść z domu i zamknąć za sobą drzwi. Tylko szczelny daszek jest w stanie skutecznie wypełniać swoje zadanie.

label
remove_red_eye 345 odsłony

Modele daszków nad drzwi, które będą TOP w 2023 roku!

Daszki nad drzwi to praktyczny i estetyczny element fasady budynku, i to zarówno publicznego, jak i domów prywatnych. Ich wybór jest naprawdę ogromny – daszki poliwęglanowe i akrylowe, przezroczyste lub blokujące światło, płaskie, zaokrąglone, z funkcjonalnymi rynnami do odprowadzania wody i ściankami. 

label
remove_red_eye 120 odsłony

Jak odpowiednio dobrać zadaszenie nad drzwi?

Zadaszenie drzwi wejściowych jest elementem budynku, który narażony jest na trudne warunki użytkowania, zmienne obciążenia pochodzące od wiatru, obciążenia śniegiem, zróżnicowane temperatury, promieniowanie UV, bezpośrednie oddziaływanie wody, kwaśne deszcze, zabrudzenia pochodzące z atmosfery. 

label
remove_red_eye 60 odsłony

Daszki nad drzwi – półokrągły czy płaski?

Daszki nad drzwi wybierane są przez wielu inwestorów, gdyż zapewniają dużo korzyści, zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych. Jeśli jeszcze nie mamy zadaszenia drzwi wejściowych, warto o nim pomyśleć. Nim jednak zdecydujemy się na kupno konkretnego modelu, powinniśmy dowiedzieć się o nich najważniejszych informacji, między innymi, czym charakteryzuje się daszek nad drzwi płaski i półokrągły.

label
remove_red_eye 362 odsłony

Najpopularniejsze daszki nad drzwi - które modele królowały w 2022?

Mieszkanie we własnym domu to coś, czego nie zamienilibyśmy na nic innego. To jednocześnie wiele prac, które trzeba wykonać, aby codzienne funkcjonowanie było maksymalnie komfortowe. Jednym z elementów, którego nie może zabraknąć w każdym dom, jest daszek nad drzwi.

label
remove_red_eye 197 odsłony

Czy daszek nad wejście do klatki schodowej to dobre rozwiązanie?

Odpowiednie zadaszenie wejścia do klatki schodowej niewątpliwie jest niezbędne. Tutaj pojawia się pytanie, co należy wybrać. Niewątpliwie trzeba szukać takich rozwiązań, które są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też zwiększają bezpieczeństwo. Czy daszek nad wejście do klatki schodowej to dobre rozwiązanie?

label
remove_red_eye 787 odsłony