Blog - Daszki nad drzwi bez tajemnic

Czy daszek nad drzwi jest szczelny?

Daszki nad drzwi mają za zadanie chronić wejście do domu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi jak deszcz czy śnieg. Ochrona ta przekłada się na wygodę, gdy nawet w silnym deszczu można spokojnie wyjść z domu i zamknąć za sobą drzwi. Tylko szczelny daszek jest w stanie skutecznie wypełniać swoje zadanie.

label
remove_red_eye 5 odsłony

Modele daszków nad drzwi, które będą TOP w 2023 roku!

Daszki nad drzwi to praktyczny i estetyczny element fasady budynku, i to zarówno publicznego, jak i domów prywatnych. Ich wybór jest naprawdę ogromny – daszki poliwęglanowe i akrylowe, przezroczyste lub blokujące światło, płaskie, zaokrąglone, z funkcjonalnymi rynnami do odprowadzania wody i ściankami. 

label
remove_red_eye 2 odsłony

Jak odpowiednio dobrać zadaszenie nad drzwi?

Zadaszenie drzwi wejściowych jest elementem budynku, który narażony jest na trudne warunki użytkowania, zmienne obciążenia pochodzące od wiatru, obciążenia śniegiem, zróżnicowane temperatury, promieniowanie UV, bezpośrednie oddziaływanie wody, kwaśne deszcze, zabrudzenia pochodzące z atmosfery. 

label
remove_red_eye 30 odsłony

Daszki nad drzwi – półokrągły czy płaski?

Daszki nad drzwi wybierane są przez wielu inwestorów, gdyż zapewniają dużo korzyści, zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych. Jeśli jeszcze nie mamy zadaszenia drzwi wejściowych, warto o nim pomyśleć. Nim jednak zdecydujemy się na kupno konkretnego modelu, powinniśmy dowiedzieć się o nich najważniejszych informacji, między innymi, czym charakteryzuje się daszek nad drzwi płaski i półokrągły.

label
remove_red_eye 325 odsłony

Najpopularniejsze daszki nad drzwi - które modele królowały w 2022?

Mieszkanie we własnym domu to coś, czego nie zamienilibyśmy na nic innego. To jednocześnie wiele prac, które trzeba wykonać, aby codzienne funkcjonowanie było maksymalnie komfortowe. Jednym z elementów, którego nie może zabraknąć w każdym dom, jest daszek nad drzwi.

label
remove_red_eye 85 odsłony

Czy daszek nad wejście do klatki schodowej to dobre rozwiązanie?

Odpowiednie zadaszenie wejścia do klatki schodowej niewątpliwie jest niezbędne. Tutaj pojawia się pytanie, co należy wybrać. Niewątpliwie trzeba szukać takich rozwiązań, które są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też zwiększają bezpieczeństwo. Czy daszek nad wejście do klatki schodowej to dobre rozwiązanie?

label
remove_red_eye 624 odsłony

U kogo sprawdzą się płaskie daszki nad drzwi? Sprawdź nasz przegląd

Odpowiednie zadaszenie czy to klatki schodowej, czy domu zwiększa komfort użytkowania, ale chroni też przed opadami czy intensywnym promieniowaniem słonecznym. Niewątpliwie doskonałym wyborem są daszki nad drzwi z poliwęglanu litego. Dziś przedstawimy Wam świetne modele oraz odpowiemy na pytanie: u kogo najlepiej sprawdzą się płaskie daszki?

label
remove_red_eye 99 odsłony

Czy nieprzezierne daszki nad drzwi są dobrym rozwiązaniem?

Zadaszenia umieszczone nad drzwiami nie tylko dodają aranżacji większego stylu, ale też zapewniają ochronę przed intensywnym promieniowaniem słonecznym czy warunkami atmosferycznymi. Ciekawym wyborem wydają się nieprzezierne daszki nad drzwi. Dziś zastanowimy się, kiedy to rozwiązanie doskonale się sprawdzi. Czas dowiedzieć się więcej na ten temat.

label
remove_red_eye 22 odsłony

Jaki rozmiar daszka nad wejściem będzie optymalny? Poznaj zestawienie daszków nad drzwi 150x90

Optymalny daszek nad drzwi przede wszystkim powinien zasłaniać wejście do domu i chronić drzwi, a także zamek oraz podest przed wejściem. Ważna jest zatem zarówno jego szerokość, jak i głębokość. Do wyboru są daszki w rozmaitych rozmiarach. Z naszego poradnika dowiecie się, jaki wybrać? Poznacie też zestawienie daszków nad drzwi 150x90.

label
remove_red_eye 28 odsłony

Zadaszenie z poliwęglanu w wersji XXL - czemu warto się zdecydować na zakup daszku w większych gabarytach?

Daszek przed domem jest nie tylko funkcjonalnym, ale także stylowym zabezpieczeniem wejścia do każdego budynku. Różnorodność form, kształtów oraz materiałów sprawia, iż każdy znajdzie zadaszenie, które wpisze się w jego potrzeby oraz indywidualny gust. Warto podkreślić, iż tego typu produkty występują także w kilku wielkościach, w tym o większych wymiarach - w wersjach XL oraz XXL. W niniejszym artykule poruszymy kwestię daszków z poliwęglanu w większych gabarytach.

label
remove_red_eye 519 odsłony